НОВИНИ

В Україні будують інноваційну аграрну екосистему

16.10.2021 12:03
ecosistema

Зміни клімату, харчова безпека, точне, стійке та відновлювальне землеробство — ці словосполучення з’явилися в лексиконі українських аграріїв буквально вчора і поки є лише поодинокими ініціативами, які губляться на тлі “середніх підходів” до вирощування різних культур. Про це повідомляє delo.ua, пише agronews.ua.

При цьому Україна вже зіткнулася з наслідками глобального підвищення температури на планеті — це показав 2020 рік, коли частина врожаю була знищена засухами після аномально сухої зими 2019-20 років.

Таким чином стає зрозуміло, що “зелений курс”, який пропагує Європа, не просто вигадка, а спроба допомогти людству впоратися з посиленням екстремумів, яке несе за собою глобальне потепління.

На щастя, в Україні вже є приклади нового типу землеробства. Не просто стійкого, але й відновлюваного, яке дозволить відновити ґрунти, повернути біорізноманіття та, звичайно ж, скоротити викиди СО2. Компанія Nestle з партнерами в 2017 році почала імплементувати в Україні програму RISE (Response-Inducing Sustainability Evaluation, програма оцінки сталого розвитку господарств), яку розробив Бернський університет. Разом з українськими вченими з Сумського аграрного університету вони три роки адаптували її під українські реалії, після чого провели дослідження в восьми господарствах, які вже впроваджують практики відновлювального землеробства.

Сільськогосподарське підприємство “Михайлівське” в Кіровоградській області (є частиною холдингу “Зернарі”) — це 2400 гектарів, на яких зараз висівають озиму пшеницю. Згодом з цієї пшениці зроблять борошно, яке стане основою для вермішелі швидкого приготування під відомими брендами Nestle Мівіна та Maggi. Швейцарський харчовий гігант — одна зі світових корпорацій, яка взяла на себе зобов’язання щодо скорочення СО2 і планує досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. Українська “дочка”, відповідно, також слідує даним цілям, тому робить все, щоб знизити викиди по всіх ланцюгах виробництва.

Зараз розподіл генерації СО2 в структурі Nestle Україна виглядає наступним чином: 62% — це інгредієнти (весь процес виробництва, вирощування, збір, переробка); 18% — упаковка; 10% — робота локальних виробництв; 5% — логістика; 4% — ритейл; 1% — переробка. Як видно, левова частка викидів припадає саме на аграрну сферу.

Існує поетапна стратегія досягнення нульових викидів СО2 до 2050 року. У 2018 році структура агровиробництва компанії генерувала 135 200 тонн вуглекислого газу. За планом,  в 2021 році компанія повинна була вийти на 125 тисяч тонн, але випередила показники і отримала 121 800 тонн СО2. В 2025 році потрібно знизити рівень СО2 до 90 тисяч тонн, в 2030 — до 65 тисяч тон і, нарешті, в 2050 році компанія стане кліматично нейтральною.

“Nestle запустила нову ініціативу, яка полягає в створенні регенеративних систем продуктів, — каже генеральний директор Nestle в Україні і Молдові Алессандро Дзанеллі. — Перш за все, мова йде про те, як побудувати партнерські відносини по всій мережі, по ланцюжках виробництва, щоб це допомагало відновленню біоресурсів. Компанія працює над тим, щоб зменшити викиди СО2 на 50% до 2030 року, а до 50 року стати кліматично нейтральними. Оскільки дві третини викидів СО2 в нашій компанії припадають на сільське господарство, нам необхідно працювати в рамках відновлюваних систем продуктів харчування з партнерами”.

Відновлюване сільське господарство — це відновлення багатства ґрунтів, підтримка біорізноманіття, відновлення водних ресурсів. У цю систему компанія планує інвестувати 1,3 мільярда доларів протягом найближчих п’яти років.

Процес, за фактом, вже стартував: раніше Nestle запустила програму “Господар”, яка локалізувала постачальників. Новий етап дозволить постачальникам стати максимально “зеленими”.

“В рамках відновлюваного сільського господарства в Україні беруть участь вісім місцевих постачальників Nestle, які роблять для нас борошно, приправи для продуктів харчування і насіння”, — уточнює Дзанеллі.

Нагадаємо, що Вчені вивели новий сорт томату.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: