НОВИНИ

В Україні аграрії можуть безкоштовно утилізувати тару з-під хімікатів

05.10.2021 10:04
4d8101e1cc4a8b866405ed7e69c65c8e

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до голів обласних державних адміністрацій із проханням поширити інформацію серед місцевих аграріїв про можливість участі у пілотному проєкті Асоціації «Агро Варта». Про це повідомив Керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації Віктор Погорілий, пише agronews.ua.

«Одним із типів небезпечних відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин. Наразі для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, вдосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб’єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою», — зазначив Віктор Погорілий.

Він додав, що з цією метою провідні  світові виробники ЗЗР об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт «Агро Варта», метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.

У межах проєкту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під ЗЗР.

«Ці компанії безкоштовно для фермерів забезпечують повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній — учасників проєкту (збирання, перевезення, переробку та утилізацію)», — повідомив експерт.

Він додав, що подача заявок на збір і переробку тари з-під ЗЗР відбувається на спеціальній електронній платформі.

«Ми сподіваємося на підтримку проєкту в регіонах, щоб збільшити поінформованість аграріїв про можливість безкоштовної передачі використаної тари з-під ЗЗР ліцензованим компаніям», — сказав Погорілий.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: