НОВИНИ

В Україні на річках встановлюватимуть штучні нерестові гнізда

17.03.2020 11:02
zhivotnye-moskovskoj-oblasti-5

Маловоддя і інші негативні чинники можуть істотно вплинути на майбутню кількість риби в вітчизняних водоймах. Протягом останніх чотирьох років вітчизняні водойми наповнюються не більше 80% від норми. Пише пресслужба Асоціації рибалок України.

Через маловоддя річок нерест риби в цьому році під серйозною загрозою. Фактично всі природні нерестовища сухі, не заповнені водою. Рибі ніде нереститися. Для того щоб допомогти рибі під час нересту щорічно рибопромислові підприємства і природоохоронні громадські організації встановлюють на водоймах штучні нерестові гнізда. Ці заходи довели свою ефективність.

На одне штучне гніздо плотва відкладає більше мільйона ікринок. Конструкція гнізда дозволяє ефективно промиватися ікрі від мулу і дрібного сміття, а також добре прогріватися на сонці — кажуть в Асоціації рибалок України.

В сучасних реаліях риб’ячі зграї гостро потребують допомоги. У 2019 року в вітчизняні водойми вселили 15,6 млн штук риби. З них 7,2 млн рослиноїдних видів, 8,4 аборигенних.

Однак аналіз стану водних живих ресурсів показує, що вселення в таких кількостях явно не достатньо, воно становить всього 10% від необхідного.

Вчені стверджують, що ляща в наших річках залишилося не більше 30% від його кількості в 1991 році. Щуки — 15%, судака, сома — 10%. А такі колись поширені види, як чехоня, рибець, линь, подуст стали рідкісними.

Переважно на всьому Каскаді Дніпровських водосховищ нерестова заборона на вилов риби буде проходити з 1 квітня по 9 червня включно. Вона може бути відкоригована по датам в зв’язку з погодою. У Києві та Київській області в цьому році нерестова заборона на вилов риби встановлюється у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками — з 22 березня по 30 травня; у всіх річках та їх кореневих водах — з 22 березня по 10 травня; в новостворених водних об’єктах, а також в додатковій системі річок та інших водних об’єктах — з 22 березня по 19 червня.

У цей період забороняється пересування човнів, промислове рибальство, підводне полювання, днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт на землях водного фонду.

При цьому дозволяється любительське і спортивне рибальство до 3 кг риби на одну людину, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега в світлий час доби в адміністративних межах населених пунктів, якщо там немає нерестовищ


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: