НОВИНИ

В Україні зменшилась прибутковість виробництва молока

11.01.2019 15:52

Основні причини падіння українського молочного індексу у 2018 році – подорожчання концентрованих кормів та зниження світових ціни на молочні продукти. За підсумками 2018 року український молочний індекс (УМІ), який показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами, зменшився на 14,1%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив економіст інвестиційного центру продовольчої сільськогосподарської організації FAO Андрій Ярмак.

«На 14,1% біднішими стали ті професійні виробники молока України, які не змогли підвищити ефективність виробництва. В даній оцінці враховані лише втрати від зміни цін на корми та зниження ціни на молоко – саме ці два фактори ми використовуємо для підрахунку Українського молочного індексу. Проте УМІ за 2018 рік був вищим на 13,7% ніж в 2016 році і на цілих 23,3% вищим, ніж в 2015 році, але це були дійсно найважчі роки, коли Україна втратила практично єдиний ринок збуту, та ще й світові ціни на молоко обвалилися до рекордно низьких рівнів», – заявив Ярмак.

За словами експерта, головними причинами падіння УМІ у минулому році стали: подорожчання концентрованих кормів на 21,6% по відношенню до 2017 року та зниження світових ціни на молочні продукти в середньому на 5% порівняно з 2017 роком – сир подешевшав на 6%, молочний жир – на 8%, а білок – на 4%.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: