У жовтні попит переробників молока на сировину залишався стабільним. Проте, виробники молока наполягають на необхідності перегляду цін через постійне подорожчання кормової бази. Про це повідомляє Інфагро, пише agronews.ua.
Зазначається, що дефіцит пропозиції, викликаний посухою і привабливими експортними цінами, не дозволяє заготовити запаси якісних кормів, що однозначно відіб’ється на надої в першій половині 2021 р.
Поки ж пропозиція молока скорочується виключно шляхом падіння його виробництва господарствами населення. За 9 місяців виробництво в цій категорії скоротилася на 5,5% (-300 тис. т) до аналогічного періоду минулого року.
«Дані виробництва і надходження молока на переробку від сільськогосподарських підприємств, попри зниження поголів’я, залишається на рівні минулого року. Основна причина, по якій категорія утримує обсяги — зростання продуктивності, яка за 9 місяців зросла на 8,1% до минулого року», — йдеться у повідомленні.
Разом, за 3 квартали 2020 р. в Україні офіційно вироблено 7,3 млн. т сирого молока, що на 4% менше, ніж за аналогічний період 2019 р. За цей же час на переробку, згідно з даними Держстату, надійшло 2,5 млн. т молока, що на 5,5% нижче аналогічного періоду минулого року. Ще 0,2 млн. т, за офіційними даними, поставлено на переробку на давальницькій основі.
Згідно з розрахунками Інфагро, загальна пропозиція сирого молока на переробку в Україні за три квартали 2020 р. склало 2,7 млн. т (у базі 3,4% жиру і 3,0% білка), що на 2,3% нижче аналогічного періоду 2019 р.