НОВИНИ

В Україні ціни на кавуни побили рекорд останніх 5 років

31.08.2020 12:32
arbuzupoa

Ціни на кавуни цього року на ринку «Шувар» вдвічі вищі, ніж були у 2019 році. Про це повідомила керівниця департаменту «Аналітика» ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, пише agronews.ua.

За її словами, наразі кавуни коштують 5-5,5 грн/кг, тоді як рік тому — 3-3,5 грн/кг. Також це найвища ціна за останні п’ять років. Причина в тому, що цей сезон — дуже пізній.

«У 2020 році ягода визрівала з великою затримкою і з’явилася на ринку лише в другій половині липня. У попередні роки це відбувалося значно раніше. Наприклад, два роки тому, коли була дуже тепла весна, перший кавун на ринках ми побачили вже в червні», — зазначила Тетяна Гетьман.

Наразі пропозиція на 30% менша, ніж була рік тому, говорить Гетьман. Хоча, за її словами, тоді ягода теж вийшла на полиці ринків пізніше, ніж зазвичай.

«Влітку нинішнього сезону досить довго продавали плівковий кавун. Нині починається польова ягода. Якраз в серпні ми очікуємо найбільшого зниження цін. Наприклад, у Херсоні за останні два тижні вартість ягоди вже опустилася. На сьогодні це — 2,5 грн/кг», — каже експерт.

За її словами, минулого року в цей час уже фіксували активне зниження цін.

Нагадаємо, в Одеських катакомбах вирощують фініки, лимони і горіх.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: