НОВИНИ

В Україні ціни на яблуко після зберігання нижче, ніж під час прибирання

04.04.2019 14:54

Витративши значні кошти на зберігання яблук, садівники України змушені тепер продавати їх дешевше, ніж під час прибирання,  пише EastFruit.

Ціни на яблуко в Україні станом на початок квітня 2019 року вже опустилися нижче рівня, зафіксованого під час прибирання яблука у вересні – жовтні 2018 року, що є дуже нетиповою ситуацією для країни.

«Українські садівники зараз продають десертне яблуко в середньому на 4% дешевше, ніж під час прибирання. І це після шести місяців зберігання в дорогих сучасних сховищах. Крім того, на зберігання яблука було витрачено чимало коштів: електроенергія, робоча сила, тара, відсотки за кредитом і втрати фізичної ваги яблука внаслідок природних втрат вологи з плодів», – говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Про те, що такий сценарій ціноутворення на яблуко можливий ми попереджали вже більше півтора років тому. Тоді ж ми рекомендували садівникам України активніше інвестувати кошти в підвищення якості яблука і терміново зайнятися пошуком ринків збуту яблука в країнах Південно-Східної Азії і Близького Сходу. З тих пір ми провели вже чотири масштабних і дуже успішних торговельні місії в ці регіони. Це, в свою чергу, дозволило різко наростити експорт якісного яблука, але зростання експорту не змогло перекрити надлишок продукції на ринку, так як в Україні досі вирощується занадто багато сортів яблука, які можна продати тільки на ринок однієї країни – РФ», – нарікає експерт.

При цьому оптові ціни на яблуко продовжують знижуватися в перший тиждень квітня. Цікаво відзначити, що навіть на ринку Росії яблуко минулого тижня переважно дешевшало. Для учасників ринку не секрет, що українське яблуко раніше проникає на ринок Росії, і поставляється воно переважно через Білорусь, а також деякі інші країни, проти яких Росія не ввела так звані «антисанкції».

Серед сортів найбільше падіння цін з моменту початку збирання продемонстрували “Айдаред”, “Джонаголд” і “Гренні Сміт” – в середньому на 10-17%. А ось яблуко сорту “Гала” подорожчало в середньому майже на 20% порівняно з моментом початку збирання врожаю, так як цей сорт яблук користувався найбільшим експортним попитом. Ціни на яблука сорту “Голден Делішез” залишилися без змін. Цей сорт яблука також непогано експортувався в поточному сезоні, що допомагало підтримувати ціни на достатньо високому рівні.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: