НОВИНИ

В Україні триває реєстрація виробників насіння та садивного матеріалу

28.04.2020 16:02
1544538916-01

З метою попередження обігу контрафактного та фальсифікованого насіння та садивного матеріалу в Україні створена система державної реєстрації всіх виробників насіння і садивного матеріалу. Так, 27 квітня поточного року оприлюднено Реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва за 2020 рік, інформує Українська горіхова асоціація, повідомляє agronews.ua.

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 882 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва», фізичні особи – підприємці та юридичні особи, які здійснюють виробництво насіння та/або садивного матеріалу для його реалізації, повинні бути внесені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.

Як і де зареєструватися

Система реєстрації передбачає:

– реєстрацію у державному Реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва, яка здійснюється Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;

– сертифікацію насіння і садивного матеріалу для отримання відповідних сертифікатів для реалізації, яке здійснюється державним підприємством «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

Включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та отримання права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу здійснюється щорічно.

Тому, виходячи зі статті 17 Закону та пункту 28 «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 97 від 21.02.2017 року, кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися сертифікатами:

– насіння — сертифікатом, що засвідчує його сортові якості, та сертифікатом, що засвідчує його посівні якості;

– садивний матеріал — сертифікатом, що засвідчує його сортові якості, та сертифікатом, що засвідчує його товарні якості.

У Реєстрі-2020 зареєструвалося лише 7 виробників

У минулому, 2019 році реєстрацію виробників садивного матеріалу горіхоплідних культур мали 31 суб’єкт розсадництва в Україні. Повний перелік виробників якісного садивного матеріалу горіхоплідних культур, які пройшли реєстрацію, можливо отримати у Українській горіховій асоціації.

28 квітня 2020 року вперше у цьому році був оприлюднений ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР СУБ’ЄКТІВ НАСІННИЦТВА ТА РОЗСАДНИЦТВА станом на 27. 04. 2020 року, в який увійшли тільки 7 виробників садивного матеріалу горіхоплідних культур.

“Українська горіхова асоціація нагадує виробникам садивного матеріалу терміново підготувати документи для включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2020 рік та отримання відповідних сертифікатів садивного матеріалу для його реалізації. Всім виробникам садивного матеріалу, які ще не надали документи на включення до Реєстру та проходження сертифікації, Українська горіхова асоціація підготувала інформаційну довідку з роз’ясненнями про особливості реєстрації виробників садивного матеріалу у 2020 році”, – йдеться у повідомленні.


Українська горіхова асоціація буде і надалі інформувати садівників про ПЕРЕЛІК виробників садивного матеріалу горіхоплідних культур, які пройшли реєстрацію та мають право реалізувати якісний садивний матеріал, або підготували документи та проходять відповідно реєстрацію. ПЕРЕЛІК буде розміщений на сайті Української горіхової асоціації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: