ВАЖЛИВО

В Україні скасували отримання дозволу на перевезення габаритної техніки

13.04.2021 13:41
traktor-massey-ferguson-mf-7726-650x488-58728

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 №196 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» скасовано необхідність отримання дозволу для переміщення дорогами великогабаритної сільськогосподарської техніки. Про це нагадали в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, пише agronews.ua.

Тепер аграріям не потрібно отримувати дозвіл на переміщення сільськогосподарської техніки шириною до 3,75 метрів.

Відповідно до цієї Постанови:

✅ у Правила дорожнього руху вводиться термін «сільськогосподарська техніка»;

✅ для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, збільшено габаритну ширину з 2,6 м до 3,75 м;

✅ визначаються додаткові умови руху сільськогосподарської техніки з габаритною шириною, яка перевищує габарити 2,6 м, а саме:

✔️ обладнання техніки знаком «Розпізнавальний знак транспортного засобу»;

✔️ супровід сільськогосподарської техніки автомобілем прикриття з проблисковими маячками та додатковими знаками;

✔️ встановлення габаритних вогнів по ширині сільськогосподарської техніки зліва та справа;

✔️ забороняється рух сільськогосподарської техніки в колоніта в умовах недостатньої видимості.

«Відміна отримання дозволів на переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки для аграріїв є вагомою складовою при проведенні польових робіт у стислі терміни погожих днів. Адже сільськогосподарське виробництво – це «фабрика під відкритим небом», і часто зі змінами погодних умов аграрії не завжди могли чітко спланувати час і маршрути переміщення їх техніки. Змінити умови природного середовища ми не можемо, проте ми можемо організовано і злагоджено провести польові роботи в оптимальні терміни – посіяти, обробити, зібрати, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію сільськогосподарських культур», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Вона додала, що дотепер отримання відповідних дозволів потребувало приблизно щонайменше шість днів до початку руху техніки із зазначення маршруту і дати переміщення техніки. Тепер ж не треба чекати на отримання дозволів на кожний окремий виїзд по кожній одиниці техніки, а проведення сезону польових робіт зі значним спрощенням тільки на користь сільгосптоваровиробникам.

Нагадаємо, в Україні аграрії вимагають зміни правил перевезення габаритної техніки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: