ВАЖЛИВО

В Україні розкрили схему формування незаконного ПДВ у аграріїв

02.02.2021 10:30
028be01-podatky

У січні цього року спеціалісти відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі під час моніторингу діяльності ймовірно-ризикових операцій платників розкрили схему незаконного формування податкового кредиту з ПДВ аграріями херсонського регіону. Про це повідомляє  прес-служба ТО ДПСу Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, пише agronews.ua.

Податківці відстежили сільгосптоваровиробника «С» — платника єдиного податку четвертої групи, який системно придбував для ведення господарської діяльності органічні добрива.

Фінансова операція, сама собою, не викликала б сумніву, якби не особлива «рецептура» вироблення органічних добрив. Виявляється, «виробник» добрив — ТОВ «Е» виготовляв аграрні суміші з дорогих імпортних цитрусових та овочів без жодних технічних і ресурсних можливостей для промислового виробництва таких добрив.

Далі був старий сценарій. Сільгосптоваровиробник «С» отримував на «папері» аграрні суміші та формально складені бухгалтерські документи і формував незаконний податковий кредит із ПДВ.

Діапазон та розмах такої підприємницької діяльності «виробника» добрив був чималий. Підприємство «С» було не єдиним у Херсонській області, яке «спробувало» мінімізувати податок на додану вартість у такий спосіб. Ще понад 10 херсонських аграріїв перераховували грошові кошти начебто за добрива для подальшої конвертації за новою «рецептурою».

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про ознаки кримінального правопорушення за ст. 212 КК України.

Досудове розслідування триває.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: