АНАЛІТИКА

В Україні прогнозується нестабільність на ринку картоплі: якими будуть ціни

26.04.2020 19:12
картопля-1024x723

Ринок картоплі у майбутньому сезоні-2020/2021 може залишатися нестабільним. Про це повідомляють аналітики проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», пише agronews.ua.

Основними чинниками, які впливатимуть на ціноутворення, будуть погодні умови у період вегетації й активність сільського населення України, яке традиційно вирощує більш ніж 95% від загального обсягу картоплі.

Експерти проекту продовжують спілкуватися з вітчизняними виробниками картоплі. За попередніми даними можна констатувати, що площі під картоплею у професійних виробників якщо й зростуть, то несуттєво. На сьогоднішній день збільшити обсяги виробництва дозволити собі може далеко не кожен, адже ціни лише на якісний посадковий матеріал складають 1200-1400 євро/т, захист рослин потребує регулярних та досить коштовних робіт, а деякі виробники ще й використовують крапельне зрошення.

З іншого боку, з огляду на карантинні заходи все більше продукції реалізується через супермаркети, а вони можуть працювати лише з професійними виробниками за наявності всіх необхідних документів. Враховуючи мізерну частку професійного виробництва в сегменті картоплі, на сьогоднішній день в мереж дуже мала ймовірність задовольнити українських споживачів вітчизняною продукцією протягом нового сезону.

Отож, залишається сподіватись, що у господарствах населення увага до вирощування картоплі у майбутньому сезоні збільшиться, а погодні умови, які наразі є несприятливими для вирощування картоплі через відсутність опадів та нестачу вологи у ґрунтах, протягом усього сезону вегетації будуть більш вдалими ніж торік.

Що стосується цін на «другий хліб» у сезоні-2020/21, то вони можуть навіть перевищити показники теперішнього, якщо сільське населення знову отримає погані врожаї, а перепони з імпортом будуть мати місце як і сьогодні. У випадку, якщо обсяги виробництва якісної картоплі у господарствах населення збільшаться – відповідно, отримаємо і нижчі ціни протягом усього сезону.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: