НОВИНИ

В Україні подорожчає молоко та молочні продукти

21.10.2020 12:14
30902cf-00223384

За даними експертів ФАО, умовна прибутковість виробництва молока (УМВ) у вересні 2020 року виявилася найнижчою за останні 5 років (до відповідного місяця). Про це повідомляє agronews.ua.

«У таких умовах аграрії будуть намагатися компенсувати свою недоотриманий прибуток за рахунок збільшення цін на молоко. Розраховувати на зменшення сировинного дефіциту в середньостроковій перспективі переробникам не варто », – відзначають аналітики.

Аграрії не поспішають робити великі інвестиції в молочний напрямок, а держава не хоче або не може їх стимулювати. Зокрема, в бюджеті на наступний рік закладені досить скромні суми підтримки сільгоспвиробників (4 млрд грн), пише agroportal.ua.

Профільне міністерство ще робить якісь спроби збільшити підтримку в два рази до 8,4 млрд грн, але навряд чи їх старання будуть успішними, з урахуванням запланованого величезного дефіциту в бюджеті 2021 року. Виробникам піднімати далі ціни на свою продукцію пропорційно збільшенню вартості сировини вкрай складно. Заважає імпорт, так і продажу в цілому, після пожвавлення в першій половині осені, в найближчі тижні швидше за все знову впадуть, – додають у виданні..


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: