НОВИНИ

В Україні почали вирощувати гібрид сливи та персика, який не боїться засухи та морозів

17.07.2020 13:05
Pluot, plum and prunes on wood cutting board.

Квітневі заморозки в Україні серйозно знизили потенціал врожаю абрикоса і персика в південних і центральних областях. Ситуація ускладнювалася тим, що південні регіони України потерпали від сильної посухи, а далеко не всі сади вирощуються на зрошенні. Відповідно, в садах персика, абрикоса та інших кісточкових, де дерева були в стресі від дефіциту вологи, збиток був максимальним. За словами фермера з Одеси Дмитра Євдокимова, вирішенням проблеми може стати посадка гібридів, стійких до морозів і посухи. Про це повідомляє Agri-gator, пише agronews.ua.

Для тих садівників, які мріють вирощувати абрикос або персик, але клімат їхнього регіону або нестабільні погодні умови не дозволяють цього зробити, існує гібрид шарафуга. Ця селекція абрикоса, персика та сливи взяла від своїх «прабатьків» кращі якості, поєднує незвичайний смак та аромат, і головне – відрізняється особливою стійкістю до морозів і посухи.

«Це воістину дивовижний фрукт! Коли плоди тільки починають дозрівати, вони схожі на сливу, коли фрукт входить в пік стиглості – смак змінюється, і нагадує абрикос. Шарафугу можна назвати фруктом «2-в-1», можна не чекати його повного достигання, і насолоджуватися смаком весь період його дозрівання»- розповідає Дмитро Євдокимов.

У селі Шевченкове, Кілійського району, в садах інтенсивного типу, фермер з родиною займається розведенням фруктових та ягідних культур. Крім звичних яблук, слив і груш, Дмитро також експериментує з гібридними рослинами.

За словами Євдокимова, дерево шарафуга схоже на сливу. Його плоди мають таке ж багряно-фіолетове забарвлення. Від абрикоса гібрид взяв розміри і форму. Кісточка шарафуги має схожий з персиком характерний малюнок. М’якоть відділяється досить легко.

«Гібрид був виведений американським біологом Флойдом Зайгером. Цей трудівник-селекціонер вивів досить багато гібридів фруктових дерев. Він схрещував абрикос, сливу і персик на основі теорії, що всі представники кісточкових можуть запилювати один одного. Селекціонер не намагався йти проти природи, він просто змінював її і отримав нові види»- розповідає Дмитро.

За словами фермера, плоди шарафуги виходять достатньо великими, в діаметрі до 7-8 см. Мають форму схожу з абрикосами, трохи більш овальну. Аромат абрикосів дуже легкий, а в роті залишається персиковий післясмак.

«Шарафуга зростає невеликого розміру, має такі ж як у сливи шипи і листя. У висоту дерево росте не більше 4-5 м, як абрикос. Крона виходить розлогою, не надто загущеною. Щорічний приріст пагонів досягає 60-70 см. Листя за формою нагадує сливове, але трохи кучерявіше як у персикового дерева»- зазначає фермер.

Євдокимов вважає, що гібрид з подібними характеристиками ідеально підходить для вирощування в нестабільних погодних умовах, і є оптимальним вибором для тих садівників, хто проживає в місцях, де клімат не дозволяє вирощувати абрикос або персик.

Нагадаємо, МЕРТ презентувало концепцію Фонду розвитку сільських територій.


Перегляди: 11
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: