НОВИНИ

В Україні планують закласти промислові мигдалеві сади

04.09.2020 08:02
almonds-989529_1280-20027

В Мінекономіки затвердили майнові права інтелектуальної власності на одразу кілька сортів мигдалю української селекції. Саджанці рослин будуть вирощувати в різних районах Одеської області. Про це повідомив Василь Бабанський, віце-президент Української горіхової асоціації, на своїй сторінці в Facebook, пише agronews.ua.

Зазначається, що вже наступний рік може стати стартовим роком закладки мигдальних садів в Україні.

«Мигдалю української селекції бути! Наказом Мінекономіки від 19 серпня 2020 року № 1595-20 затверджено виникнення мого майнового права інтелектуальної власності на сорти мигдалю Луїза, Джоржия, М41 Алекс і Е5 Борозан», — йдеться у повідомленні.

Василь Бабанський зазначає, що вперше в Україні організовано базовий розплідник з вирощування саджанців сортового мигдалю. Базовий розплідник передбачає наявність маточного фонду, посівного відділення, шкілки окулянтов.

«З урахуванням розширення зон вирощування мигдалю, прийнято рішення про вирощування саджанців в різних районах Одеської області, півночі — Балтському районі, півдні — Ізмаїльському та Болградському районах. Досвід Одеського регіону свідчить про успішність промислових садів мигдалю, вони можуть бути альтернативою традиційному землеробству», — написав експерт.

Нагадаємо, наступного року Уряд встановить зрошувальні системи на Півдні України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: