НОВИНИ

В Україні підвели підсумки жнив основних сільськогосподарських культур

08.01.2021 07:02
posivni_ploshchi-24893 (1)

Цей рік став нетиповим для України з точки зору економічної ситуації та обмежень через COVID-19, а також форс-мажорних погодних умов, але попри все, що відбулось у 2020 році, сільськогосподарське виробництво в Україні є профіцитним, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, пише  agronews.ua.

Протягом року українськими сільгоспвиробниками було зібрано 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур із площі 24,1 млн га, написав замміністра.

Станом на 24 грудня 2020 року з України експортовано 25,07 млн тонн зернових та зернобобових (з продуктами їх переробки). Зокрема, пшениці — 12,36 млн тонн, ячміню — 3,74, кукурудзи — 8,57. Наразі 15,49 млн тонн зерна знаходиться на зберіганні.

«Разом з основними стейкхолдерами зернового ринку у 2020 році нам вдалось забезпечити стабільність на ринку зерна. Ми налагодили постійну координацію між міністерством та учасниками ринку зерна шляхом укладання Меморандуму про взаєморозуміння. Наша співпраця в рамках цього документу і постійний моніторинг ринку забезпечують прогнозованість експорту зернових та стабільність ринку всередині країни», — уточнив Тарас Висоцький.

Також разом з аграрними асоціаціями підписали додаток до Меморандуму щодо граничних обсягів експорту зернових культур, що є усталеною практикою з метою збереження стабільності та прогнозованості ринку зерна, — відкреслив він


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: