ВАЖЛИВО

В Україні науковці фіксують аномально прискорений розвиток пізніх агрокультур

15.07.2020 09:02
harvest-3661474_960_720

На початку липня 2020 року запаси продуктивної вологи під усіма посівами сільськогосподарських культур були нерівномірними і оцінювалися від оптимальних та надлишкових до недостатніх і навіть посухи. Про це йдеться в аналітичній довідці про агрометеорологічних умов і стану посівів в Україні (6-12 липня 2020 г.). Повідомила пресслужба Національної академії аграрних наук України, пише agronews.ua.

Відзначається, що внаслідок високого температурного режиму протягом червня відбувалося прискорене дозрівання ранніх зернових культур.

У західних областях, де в червні випало надмірна кількість дощів, дозрівання зерна ранніх колосових культур відбувалося за несприятливих умов, пов’язаних з надмірним для цієї фази розвитку зволоженням метрового шару ґрунту (120-230 мм продуктивної вологи).

Надмірне зволоження грунту викликало локальне вилягання рослин, в деяких районах створювалися умови для «стікання» зерна, зменшення його ваги за рахунок вимивання пластичних речовин. Дощі і паводки викликали пошкодження і загибель частини посівів в цьому регіоні.

«У південних і центральних областях внаслідок спекотної погоди та періодичного випадання дощів прискорено фазовий розвиток сільськогосподарських культур з випередженням середніх багаторічних термінів на 1-2 тижні», – повідомили вчені.

За їх словами, дозрівання зерна відбувається прискорено, інтенсивно розвиваються пізні культури, особливо на площах з достатніми вологозапаси грунту.

Однак з огляду на вкрай нерівномірний розподіл опадів на території цих областей збереглися площі, де ґрунтова посуха під ранніми зерновими культурами не припинялася, відзначається збільшення площ, схильних до посухи.

На окремих площах південних областей, в районах, де відзначалися сильні зливи, через підвищену вологість повітря на посівах озимої пшениці спостерігається почорніння колоса.

Нагадаємо, український фермер створив повністю автоматизовану еко-свиноферму, яка працює на власному біогазі.


Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: