НОВИНИ

В Україні можуть з’явитися азербайджанські карбамідні добрива

17.01.2019 08:52

Держнафтокомпанія Азербайджану (SOCAR) запустила єдиний в країні завод з випуску карбаміду потужністю 650 тис. т / рік, повідомляє Reuters.

Підприємство планує виробляти 1,2 тис. т аміаку і 2 тис. т карбаміду на добу. Завод працюватиме на природному газі. Щорічно на його потреби буде поставлятися 450 млн. куб. м газу.

За словами директора заводу Хаяла Джафарова, потреба Азербайджану в азотному добриві становить 150 тис. т / рік, і раніше республіка витрачала на покупку карбаміду близько $ 90 млн на рік. Основну частину продукції підприємство планує експортувати.

«Карбамідний завод SOCAR є єдиним великим підприємством регіону і 2/3 його продукції буде експортуватися в Туреччину. Крім цієї країни ми плануємо експорт в Україну і Грузію. Продукція заводу також буде виставлятися на міжнародну біржу, операції на якій буде здійснювати SOCAR Trading », – зазначив керівник.

Нове підприємство, яке знаходиться в місті Сумгаїт, обійшлося SOCAR в € 780 млн. З них € 500 млн. Були погашені за рахунок кредитної лінії корейського Eximbankа, а також UniCredit, Societe Generale і Deutche Bank.

«Повернення кредиту почнеться через 1,5 року після запуску підприємства, а на прибуток завод вийде через вісім років», – уточнив Джафаров.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: