НОВИНИ

В Україні через коронавірус посилять контроль за норковими фермами

29.11.2020 11:15
Un visón puede haber contagiado el coronavirus a una persona en Holanda

В Україні найближчим часом збираються посилити контроль за ситуацією щодо можливої появи коронавірусу на норкових фермах. Про це заявила голова Держспоживслужби Владислава Магалецька, повідомляється на сайті Уряду, пише agronews.ua.

Зокрема, буде організовано активний моніторинг щодо можливої захворюваності тварин на фермах.

За словами Магалецької, за результатами проведення моніторингу прийматимуться подальші кроки, направлені на мінімізацію ризиків поширення захворювання. Також буде опрацьоване питання організації процесу можливості проведення лабораторних досліджень норок на SARS-CoV-2 на основі європейського досвіду.

Читайте також: Знищення норок у Данії вплине на український експорт.

Глава Держспоживслужби пояснила, що зараз мова не йде про масові вбивства тварин або закриття ферм.

“Звертаюся до всіх: мова не йде про масові вбивства звірів, закриття ферм чи корупційні перевірки. Ніхто не буде створювати проблеми там, де їх нема. Але держава має контролювати ситуацію”, – підкреслила Магалецька.

Вона зазначила, що це питання не тільки національної безпеки і здоров’я людей в Україні, але й усього людства.

“Вірус смертельно небезпечний, він мутує і все в більшій кількості країн виникають проблеми із цими тваринами”, – наголосила Магалецька.

Довідка: в Україні працює 8 норкових ферм на яких вирощується близько 1,1 млн норок. 6 ферм побудовані за останні 7 років за передовими європейськими технологіями. Об’єм інвестицій в українську економіку склав близько 106 млн дол. Було створено близько 1500 нових робочих місць. Об’єм податкових платежів – близько 30 млн грн. Щороку 99% продукції норкових ферм йде на експорт і реалізується на міжнародних хутрових аукціонах. Експорт хутра приносить в український бюджет десятки мільйонів євро щороку. Українські норкові ферми щороку споживають близько 50 тис тонн відходів птахофабрик та рибозаводів, які не придатні для споживання людиною.  


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: