НОВИНИ

В Польщі виявили імпортні томати з пестицидами

10.05.2024 18:14
1

Польський фонд Pro-Test опублікував дані щодо незалежного аналізу наявності пестицидів в імпортних помідорах з чотирьох супермаркетів Польщі: Aldi, Auchan, Dino і Kaufland. Про це повідомляє Хвиля, пише agronews.ua.

У кожному з магазинів були закуплені помідори двох видів: розсипні та фасовані, включно з дрібними сортами черрі.

Ці томати були привезені з Бєльгіх, Іспанії, Нідерландів, Марокко та Туреччини. Спершу про погану новину – залишки пестицидів були знайдені в усіх перевірених овочах. Але є й добра – у деяких з них кількість шкідливих речовин була незначною і, що важливо, в жодному зі зразків не перевищувала допустимих норм.

Найбільшу кількість пестицидів виявили в турецьких помідорах з Kaufland – цілих вісім різних сполук. Окрім того, імідаклоприд, знайдений в цих томатах, заборонений для використання в ЄС.

У той же час, речовина Pyridaben дозволена в Польщі, але лише для декоративних рослин, а не для помідорів. Однак обидві ці сполуки “легально” присутні в турецьких томатах, оскільки вони вирощені в Туреччині, де вимоги відрізняються.

Подібна ситуація і з фасованими помідорами черрі, купленими в Auchan. Вони імпортовані з Іспанії, і серед залишків чотирьох пестицидів експерти виявили спіротетрамат, дозволений у Польщі, але не для вирощування помідорів. Проте варто зазначити, що в Іспанії спіротетрамат можна використовувати для цих овочів через відмінності в кліматичних зонах.

Третя речовина, заборонена в ЄС – хлорфенапір. Її знайшли в марокканських помідорах, що продаються в Dino. Тут також важливо відмітити, що поки концентрація цієї сполуки не перевищує допустимий рівень, такі томати дозволено продавати.

Що ще показали лабораторні дослідження:

  • бромоксиніл був присутній у всіх протестованих помідорах. Його наявність, скоріш за все, пов’язана з природними факторами: бромід міститься в ґрунті й може переходити з нього в рослини.
  • найменше шкідливих речовин виявлено в голландських томатах з Aldi. Там був тільки бромоксиніл.
  • по два пестициди знайдено в помідорах з Марокко в Dino та в мароканських mini Roma з Auchan.
  • три різні пестициди виявили в турецьких помідорах з Aldi та фінікових томатах з Dino. Обидва зразки мали маркування країни походження – Марокко.
  • приблизно чотири пестициди були присутні в помідорах з Auchan, зокрема в малинових з Бєльгії на вагу та фасованих черрі з Іспанії.


Перегляди: 80
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: