ВАЖЛИВО

Уряд розширив перелік продукції, що підлягає ліцензуванню при експорті

02.11.2023 11:35
licenzuvannya_eksportu_0

Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1466 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік». Вони розширюють перелік агротоварів, які підлягають ліцензуванню для експорту до пʼяти країн ЄС. Про це повідомляє Rail.insider, пише agronews.ua.

Відповідно до постанови № 1133 від 31 жовтня ліцензуванню підлягає пшениця та суміш пшениці і жита (меслин), ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, насіння ріпаку, насіння соняшнику, а також соняшникова, соєва і ріпакова олії та макуха.

Раніше ліцензуванню підлягали лише пшениця, кукурудза, насіння ріпаку та соняшнику.

«Розгляд заявок на одержання ліцензій на експорт товарів, зазначених у цьому додатку, здійснюється у порядку, встановленому Мінекономіки, та за умови додаткового подання заявником — суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності до заявки діючого свідоцтва платника податку на додану вартість та довідки про відкриття банківського рахунка нерезидентом (покупцем товару)», — йдеться у постанові.

Видача ліцензій на експорт товарів, зазначених у цьому додатку, здійснюється у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати одержання Мінекономіки заявки на одержання ліцензій на експорт таких товарів.

Режим ліцензування експорту не застосовується у разі, коли компанія входить до переліку верифікованих експортерів. Такий перелік формується Мінагрополітики відповідно до Порядку реалізації експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану (постанова КМУ № 1132).

Розгляд заявок на одержання ліцензій на експорт цих товарів до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі здійснюється у 30-денний строк у порядку, встановленому Мінекономіки.

Видача ліцензій на експорт цих агротоварів здійснюється на підставі погоджень, що надаються Мінагрополітики після двосторонніх консультацій з партнерами у 15-денний строк. Цей термін рахується з дати одержання від Мінекономіки заявки на одержання ліцензій на експорт зазначених товарів без залучення експортера у порядку міжвідомчого обміну інформацією.

Ця постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування.


Перегляди: 233
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: