ГОЛОВНЕ

В Україні врожай картоплі на межі зриву

31.07.2021 08:13
630_360_1567088057-804

Різкі погодні зміни – від аномальної спеки до рясних дощів – можуть позбавити українців картоплі за помірною ціною. Аграрії різних областей нарікають: на півдні овочі гниють, на півночі – засихають. Про це повідомляє “Сьогодні”, пише agronews.ua.

✔Поля та квітучі дерева в Україні засипало снігом – як це вплине на врожай

✔ Більше 40% всіх сільгоспземель України можуть втратити родючість

✔ Урожай зерна на 7 миллионов тонн меньше, но дефицита хлеба не будет. Почему?

Херсонські фермери нарікають на погоду: поля залиті проливними дощами, що призвело до масового гниття картоплі. Аграрій Віктор Рибалко розраховував на ранній урожай, посадивши 20 гектарів культури. Третя частина овочів вже “пропала”. Фермер уже підрахував збитки, які досягли позначки в 10 мільйонів гривень.

“Людська праця дорога при такій низькій ціні на картоплю. Дорожче сама вартість збирання картоплі, набагато перевищує номінальну вартість картоплі на ринку”, – говорить Рибалко.

Що з цінами “на зараз”

У такій ситуації картоплю доводиться продавати за безцінь. Ціна на місцевих ринках опустилася до 4 гривень за кілограм. У Львівській області трохи вище – 5-6 гривень за кілограм, а в Харківській – по 8 гривень.

Правда, доїжджаючи до Києва, херсонська картопля обростає позолотою, і вартість культури вже підскакує до 15 гривень за кіло. І це мінімальне здорожчання.

Якщо херсонські фермери страждають від заливних дощів, то київські – від посухи. Через спеку бадилля пересихає і овоч перестає рости. Культура повинна була дозрівати ще два тижні.

Цінові прогнози

Незважаючи на панічні настрої серед аграріїв, експерти заспокоюють українців: поки що бити тривогу рано. Мовляв, зіпсувався ранній урожай – пізній більш стійкий.

“Як тільки почнеться масове копання картоплі (це кінець серпня – початок вересня), то ціна все-таки просяде. Просяде, бо не у всіх фермерів сьогодні є сучасні сховища, де можна зберігати врожай”, – пояснює заступник директора Інституту картоплярства НАН України Микола Фурдіга.

Ціновий стрибок може статися після настання морозів. Наскільки підніметься вартість, залежить від урожаю. Однак в Інституті картоплярства вже заспокоюють позитивними прогнозами: ціна не відрізнятиметься від торішньої – близько 13 гривень за кілограм.

Нагадаємо, що на Миколаївщині пожежа знищила 20 га пшениці.


Перегляди: 39
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: