НОВИНИ

Укрзалізниця назвала термінали, через які іде експорт на західному кордоні

04.04.2022 12:00
f9d9f4346eae

Тривала агресія росії проти України з бойовими діями у південних та східних регіонах призвела до блокування всіх морських портів України, тому трейдери шукають можливості перенаправлення експортних поставок до ЄС залізницею або використання портів Румунії для перевалки вантажів на кораблі. Про це повідомляє graintrade.com, пише agronews.ua.

Укрзалізниця активно розробляє нові маршрути руху вантажних потягів та вже пропонує експортерам перевантажувати зерно на 12 терміналах, зокрема:

  • на кордоні з Польщею – термінали на прикордонних переходах «Мостиська-2», «Яготин», «Ізов»,
  • на кордоні з Румунією – переходи «Д’яково-2», «Вадул-Сірет»,
  • на кордоні з Молдовою – переходи «Рені-Джурджулешти» та «Могилів-Подільський», з якого можна відправляти вантажі в порту Рені,
  • на кордоні з Словаччиною – переходи «Ужгород» та «Чоп».

Наразі найбільше вагонів накопичилося на трьох основних прикордонних переходах. Так, станом на 28 березня 2022 р на «Ізові» (в напрямку Польщі) знаходиться 9772 вагони, на «Ужгороді» (Словаччина) – 5845 вагонів, на «Чопі» (Словаччина) – 2960 вагонів.

Термінали, розташовані на західних кордонах України, дозволяють перевантажувати щомісячно 1 млн т зерна, проте європейські залізниці не готові постачати свої вагони для перевантаження в такій кількості, що призводить до затримки з відвантаженням та перевантаженням вагонів з України. Щоб стабілізувати експортні поставки сільгосппродукції Україні потрібно збільшити обсяги відвантажень через західний кордон хоча б до 5 млн т зерна на місяць.

Читайте також: Один з регіонів цілком заборонив продаж алкоголю.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: