ВАЖЛИВО

Український сорт картоплі дав рекордний урожай

16.05.2023 10:17
Сорт картоплі від селекціонерів НААН дав рекордний урожай

Сорт картоплі від селекціонерів НААН дав рекордний урожай

Сорт картоплі “Княгиня” при спільному випробуванні в Черкаській області дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Таким чином він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку. Про це розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига, пише agronews.ua.

“Ще п’ять сортів нашої селекції потрапили у ТОП-10 кращих під час випробування 82 інших сортів, зокрема конкурентів із Нідерландів, Німеччини та Франції”, – додав експерт НААН.

За словами Миколи Фурдиги, вітчизняна наука є досить конкурентною та спроможною видавати цікаві наукові розробки, які користуватимуться попитом не лише у населення, а й серед професійних виробників.

“Фахівці Інституту випробовують сорти на придатність до переробки, зокрема на чіпси. Наш сорт “Солоха” вже пройшов технологічні випробування, і компанія “Чіпси Люкс” зацікавилася ним, щоб через два роки почати виробляти чорні чіпси. Ця практика є поширеною в Іспанії, Кореї, Сполучених Штатах Америки. Ми будемо першими в Україні, що їх вироблять з української картоплі”, – підсумував Микола Фурдига.


Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: