АНАЛІТИКА

Українців попереджають про значне підвищення цін на цибулю

09.11.2023 09:04
luk-1-587x391-1

Зараз в Україні вартість цибулі в рази нижча за ту, що була навесні і на початку літа нинішнього року. Але вже до новорічних свят ціни на цибулю можуть зрости. А згодом до весни вони стануть втричі, а то й учетверо вищими, ніж тепер. Такий прогноз дає аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка, передає agronews.ua.

Наразі середня ціна на цибулю у найбільший столичних супермаркетах становить 12,46 грн/кг. Зокрема, її вартість у рітейлерів зараз така:

  • Auchan – 12,3 грн;
  • Metro – 12,2 грн;
  • Novus – 11,59 грн;
  • Varus – 12,3 грн;
  • Megamarket – 13,9 грн.

Тобто, після першого тижня листопада вартість цибулі утримується на рівні цін жовтня. Та вже до нового року ціна на цей коренеплід може почати зростати. Причому зрештою зростання буде суттєве – утричі, а то й учетверо до теперішньої ціни.

“Я думаю, що наступного року навесні ціна ще може збільшуватися, і вартість 40 гривень за кілограм ми ще можемо побачити. Але не думаю, що ціна буде такою захмарною, як була”, – вважає аналітик.

Цибуля торішнього врожаю навесні нинішнього року виявилася насправді “золотою”. Вже у січні 2023 за кіло цибулі правили 34,89 грн, а до початку червня її вартість зросла до 63,47 грн/кг. Саме на червень поточного року припали пікові ціни на ріпчасту цибулю. Після того, коли у продаж активно почала надходити зелена цибуля і молода ріпка з-за кордону, ціни пішли на спад.

Максим Гопка пояснює таке зростання вартості цибулі на початку поточного року обмеженим запасом власного овочу, а також обмеженим його імпортом. У тих країнах, звідки ми традиційно імпортуємо цибулю, торік також з її врожаєм не склалося. Через це навесні була обмежена пропозиція, і ціни на цибулю пішли вгору.

Наступної весни вони також зростуть, адже сезонний чинник ніхто не скасовував. Однак такої вартості, як була у на початку нинішнього року, чекати не варто. Хоча й ціна у 40 грн/кг, яку прогнозує аналітик, також відчутно кусатиметься.

Отже тим, хто має змогу зробити зараз запас цибулі хоча б до кінця поточного року та на перші два-три місяці 2024, варто про це поклопотатись.Перегляди: 735
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: