НОВИНИ

Українців чекає найхолодніша зима в історії: причини

31.08.2022 18:25
Holod1

На українців, імовірно, чекає найхолодніша зима за останні десятиліття. Про це заявив голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко в інтерв’ю The Guardian, пише “Парламент.UA”, пише agronews.ua.

Температура в приміщеннях цієї зими буде приблизно на 4 градуси нижче за норму, а опалювальний сезон почнеться пізніше і закінчиться раніше, ніж зазвичай.

За його словами, на українців, імовірно, чекає найхолодніша зима за останні десятиліття. Цьогоріч температура в приміщеннях буде встановлена ​​на рівні 17–18°C, що приблизно на чотири градуси нижче за норму.

Вітренко порадив людям запастися ковдрами та теплим одягом на випадок, якщо температура надворі впаде нижче -10С. Крім цього, опалювальний сезон цього року настане пізніше і закінчиться раніше, ніж зазвичай.

Без (західної – ред.) фінансової підтримки нам не вистачатиме газу, а це означатиме, що у нас будуть дуже високі ризики виходу з ладу енергосистеми, – сказав глава “Нафтогазу”.

Він повідомив, що Україні потрібно близько 10 мільярдів доларів на імпорт газу. При цьому союзники України розуміють цю необхідність, але він не може бути впевненим, що Україна отримає кошти, бо “дуже важко бути впевненим під час війни”.

Вітренко пояснив, що поточні розрахунки можуть змінитися, якщо, наприклад, росія націлиться на важливу газову інфраструктуру України, електростанції чи об’єкти з видобутку газу. Близько 50% газових родовищ України розташовано у Харківській області, неподалік лінії фронту.

За словами Вітренка, на випадок атак росії на газову інфраструктуру чи об’єкти газовидобутку Україна готує аварійні комплекти, які можуть обслуговувати до 200 000 осіб, включаючи мобільні котельні, мобільні теплові пункти та дизельні електрогенератори.

Якщо таке велике місто, як Київ чи Харків (відріжуть – ред.), звичайно, (комплектів – ред.) буде недостатньо, але в деяких невеликих містах ці аварійні комплекти матимуть значення, — сказав Вітренко, додавши, що все залежить від масштабу збитків.

Читайте також: В Україні успішно реалізується проєкт підтримки аграріїв: озвучено результатиЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: