НОВИНИ

Україна запроваджує спеціальне мито на імпорт троянд

22.04.2021 10:10
thumb_l_33632

Україна запровадить на три роки спеціальне мито на імпорт зрізаних свіжих троянд незалежно від країни походження та експорту. Розмір мита в перший рік його дії становитиме 56%. Відповідне рішення прийняла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. Про це повідомляє Урядовий кур’єр, пише agronews.ua.

Розмір мита в перший рік його дії становитиме 56%, у другий – 44,8% і в третій – 35,84%. Згідно з прийнятим рішенням, дія таких спеціальних заходів не поширюється на імпорт в Україну товару походженням з країн, які зазначені у списку.

У повідомленні зазначено, що спеціальне розслідування щодо імпорту троянд було розпочато в травні минулого року з ініціативи ТОВ “Асканія-Флора” й охоплювало період із початку 2017 року до середини 2020 року. За цей час імпорт троянд в Україну в абсолютних показниках зріс на 71,4%, частка імпорту відносно виробництва – на 72,3%, а в споживанні – на 40,1%.

“Ціни імпорту товару протягом періоду розслідування були нижчі, ніж ціни і собівартість подібного товару вітчизняного виробника, і різниця між ними зросла загалом за період розслідування на 22,6% та на 33,7% відповідно”, – йдеться в документі.

На переконання національного товаровиробника, застосування спеціальних заходів попередить ліквідацію виробництва товару в Україні, що дозволить зберегти і підвищити рівень зайнятості у вітчизняній квітковій галузі.

Нагадаємо, що у Туреччині вирощують їстівні квітки, які посилюють сприйняття смаків та ароматів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: