НОВИНИ

Україна входить до топ-20 найбільших виробників перцю в світі

12.09.2021 17:32
bel-peppers-big

У 2020 році в Україні було вирощено 181,3 тис. т перцю, що на 5% вище показника минулого року. І хоча обсяги виробництва даного овочу в Україні значно поступаються більш традиційним для України помідорам та огіркам, Україна займає 18-те місце в рейтингу найбільших виробників перцю в світі. Про це повідомляє УКАБ, пише agronews.ua.

В Україні вирощують як солодкий, так і гіркий перець. Однак частка солодкого значно вища – 94% від загального обсягу виробництва. Обидва види перцю вирощуються як промисловими підприємствами, так і домогосподарствами. При цьому частка виробництва промисловими підприємствами незначна – лише 7%. Решта виробляється в господарствах населення для задоволення власних потреб або часткової подальшої реалізації.

«За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік. Основні обсяги імпортних поставок припадають на зимово-весняні місяці, коли власне виробництво перцю в Україні практично відсутнє», – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

У 2020 році було імпортовано 14,6 тис. т перцю, що на 7% вище аналогічного показника попереднього року. Водночас експортні відвантаження перцю мінімальні.

Основними постачальниками перцю в Україну є: Туреччина (40% українського імпорту в грошовому вимірі в 2020 році), Іспанія (29%), Нідерланди (14%), Польща (12%) та Франція (2%)Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: