НОВИНИ

Україна стала менше купувати свинини за кордоном

12.12.2021 16:34
1400348688_mas6ab

Упродовж листопада Україна імпортувала 4,7 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней (УКТ ЗЕД 0203). Це на 23% чи 1,4 тис. т менше ніж завезли за попередній місяць, повідомляють в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані митної статистики ДМСУ, пише  agronews.ua.

Рівень імпортної активності послабила як цінова динаміка на внутрішньому ринку свинини, так і відносне «затишшя» у країнах ЄС, вважають в Асоціації «Свинарі України»:

«На середину листопада припав ціновий мінімум другої півріччя 2021-го, пов’язаний із сезонним спадом цін на ринку живця. Хоча вже у другій половині місяця котирування почали відновлюватися, вони не у повній мірі надолужили втрачені у жовтні позиції. Тож середня ціна листопада була на 6,7% нижчою за жовтневий показник. Водночас, ціни на свинину в країнах ЄС з кінця жовтня коливалися незначно у відповідь на збалансованішу ринкову ситуацію, тож зміна середньомісячної позначки не перевищила пари відсотків. Невідповідність цінової динаміки дещо знизила економічну привабливість завезення свинини з-за кордону».

Втім, не дивлячись на зменшення імпортного потоку у кінці осені, обсяги зовнішніх поставок м’яса свиней значно більші за ті, що фіксували до серпня цього року, додають аналітики галузевого об’єднання:

«Обсяг імпорту свинини за липень-листопад складає близько 24 тис. т, що перевищує річне надходження свинини з-за кордону в 2019-му. З іншого боку, готовність внутрішнього ринку поглинути більші обсяги як вітчизняної, так і імпортованої свинини свідчить про істотні резерви збільшення його ємності за сприятливих обставин», — відзначають в АСУ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: