НОВИНИ

Україна активно зменшує імпорт свинини

06.05.2023 12:15
svynyna

Подальше послаблення активності імпортерів свинини у квітні констатують аналітики Асоціації «Свинарі України», пише agronews.ua.

Попередні квітневі підсумки митної статистики свідчать, що сукупні надходження свіжої, охолодженої та мороженої свинини у квітні склали 424 т чи, що становить 1,03 млн дол. США у валютному еквівалентів. Це на 80 т чи 16% нижче ніж місяцем раніше та встановлює новий рекордний мінімум місячних поставок з 2018-го року.

«На противагу попереднім рокам, низька імпортна активність створила нетиповий важіль підтримки для внутрішніх цін на ринку свинини, адже сировина з-за кордону наразі не створює конкуренцію вітчизняній. Це пов’язано із тривалим підвищенням цін на свинину в країнах ЄС, яке триває з січня та, хоч і трохи уповільнилася в квітні, але не зупинилося. Відповідно, «прохідні» по ціні позиції для українського ринку вітчизняним імпортерам знаходити складніше: середня ціна кілограму завезеної свинини у квітні зросла до 2,4 дол. США проти 1,88 дол. США/кг у березні», — коментують в Асоціації «Свинарі України».

Зазначимо, за січень-квітень 2023-го до України надійшло 3,58 тис. т охолодженого та мороженого м’яса свиней. Це у 4,5 рази менше ніж за аналогічний період минулого року.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: