НОВИНИ

Україна не зможе повністю відмовилися від російських товарів

24.11.2019 15:02
87e9882--------

В регіональних умовах Україна не може фізично закритися від російських товарів стіною. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Качка в інтерв’ю «РБК-Україна».

За його словами, якщо ситуація з безпекою погіршуватиметься, то київська влада посилить торгове ембарго «до певного рівня». «Думаю, що до максимального рівня торгового ембарго з Росією ми вже дійшли. Це факт, з яким я живу, — торгівля все одно існуватиме», — заявив Качка.

Український політик зазначив, що ні Росія, ні країни-учасниці Євразійського економічного союзу не можуть до кінця обходитися без української продукції. Качка додав, що попит залишається на дефіцитні товари, щодо яких раніше були зняті обмеження.

«Так сталося, наприклад, з колісними парами для вагонів. Росія намагалася обмежити цю позицію через антидемпінгове мито. Але Білорусія і Казахстан сказали, що це, може, і «добре» — обмежувати українців, але нам потрібно, щоб вагони їздили», — пояснив політик.

Він заявив, що коли мова йде про державну безпеку, то говорити про повне ембарго можна. Однак наголосив, що як українське, так і російське суспільство не можуть «звести нездоланну торгову стіну», оскільки торгівля все одно піде через треті країни.

У серпні Федеральна митна служба Росії опублікувала статистику, яка свідчить про зменшення обороту зовнішньої торгівлі між Росією і Україною за перше півріччя 2019 року на 2,13 відсотка. Скорочення відбулося за рахунок зниження українського експорту на 10,7 відсотка, до 2,421 мільярда доларів. Росія, навпаки, наростила поставки в Україну на 2,64 відсотка, до 4,526 мільярда доларів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: