НОВИНИ

Україна може залишитися без меду

19.03.2021 10:03
original

Цієї весни в Україні, вперше за багато десятиліть, може виникнути дефіцит натурального меду, причини — неврожай минулого року, рекордний експорт солодкого продукту за кордон та підвищений попит в умовах пандемії. Про це повідомляють у компанії “Знатний мед”, пише agronews.ua.

Медовий сезон 2020 року був невдалим: холодний та дощовий травень, посушливе літо у південних регіонах країни призвели до суттєвого зменшення медозбору.

“Минулого року пасічники недобрали 25-40%, а в деяких регіонах 50% медової продукції. Тому залишків торішнього меду цієї весни фактично немає. В той же час, саме в минулому році експорт меду з України був рекордним — понад 80 тис. тон.”, – каже Валерій Курейко, бджоляр та співвласник Садиби “Знатний Мед”.

Рекордний обсяг меду, проданий за кордон за підсумками минулого року, з одного боку, можна вважати досягненням, а з іншого — причиною зменшення пропозиції на внутрішньому ринку. І все це на фоні зростання споживчого попиту на мед в умовах пандемії коронавірусу: не випадково, провідні маркетплейси за минулий рік констатували збільшення покупок меду у 5-6 разів. У 2021 році пандемія продовжується, так само як посилений інтерес до натурального меду і продуктів бджільництва — як в Україні, так і за кордоном.

Ще з осені мед почав дорожчати на базарах та у роздрібній торгівлі (окремі види на 50-60%). На сьогодні відносно нормальна ситуація зберігається Інтернет-магазинах, але і тут найближчим часом можна очікувати відсутності товару та суттєве зростання цін на продукт, який ще є у наявності.

“На більшості пасік меду вже давно немає, а роздрібні мережі допродують залишки. І в такому стані Україна вступає у найбільш “безмедовий” сезон, що продовжується до червня-липня, коли з’явиться мед нового врожаю”, – каже Валерій Курейко.

Варто зазначити, що в умовах дефіциту завжди збільшується загроза фальсифікату, тому фахівці радять купувати мед безпосередньо у пасічників і тільки у надійних продавців.

Нагадаємо, що Україна встановила рекорд з експорту меду в країни ЄС.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: