НОВИНИ

Україна імпортувала найбільший обсяг яблук за три роки

12.10.2019 16:03
yabloki-e1439451926232

У період з липня по вересень 2019 року Україна імпортувала 6,8 тис. тонн яблук. Це найбільший обсяг імпорту у вказаний період принаймні за останні три роки. Про це повідомляє “Інфо-Шувар”.

Обсяг експорту в порівнянні із попереднім роком майже не змінились, але він є значно меншим , ніж імпорт – за перші три місяці сезону Україна продала на зовнішньому ринку 1,7 тис. тонн яблука, серед яких 1,5 тис тонн припало на вересень.

“У липні та серпні ми яблук майже не експортували. В цьому сезоні збирання врожаю розпочалось із запізненням, відчувається брак пропозиції українського яблука експортної якості, до того ж вартість продукції зросла майже в 2 рази у порівнянні із вереснем 2018 року. Укріплення гривні теж не сприяє експорту. До речі, в сусідній Польщі, де цього року очікується один з найгірших врожаїв, яблуко сьогодні вже коштує на 20% дешевше ніж в Україні. А Польща завжди була головним постачальником яблука в Україну”, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту “аналітика ОРСП “Шувар”.

За даними “Інфо-Шувар” на найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку ОРСП “Шувар”, розташованому у Львові, станом на 10 жовтня переважає пропозиція українського яблука, його середня вартість становить 10-12 грн/кг. Не дивлячись на суттєве подорожчання, попит на яблуко залишається досить активним.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: