НОВИНИ

У світі прогнозується криза кукурудзи

04.11.2021 17:21
кукурудза (2)

Штат Айова у США вважається одним із світових кукурудзяних лідерів, де приблизно тринадцять відсотків щорічного врожаю йде на експорт. Про це повідомляє ukragroconsult, пише agronews.ua.

Проте зростання цін на добрива змушують фермерів задуматися про рентабельність своєї основної культури в поточних умовах. Виробництво кукурудзи залежить від хімічних добрив, тільки так можна розраховувати на добрий урожай та прибуток. Однак, зростання цін у два-три рази порівняно з 2020 роком не вселяє оптимізму.

Економіст із сільського господарства з Університету штату Айова Чад Харт сказав, що деякі країни, які зазвичай експортують мінеральні добрива, наприклад, Китай та Росія, зараз скоротили або притримують постачання. До цього додаються проблеми з логістикою, в результаті американські сільськогосподарські кооперативи не впевнені, що вони можуть отримати достатньо добрив, щоб задовольнити попит з боку фермерів.

«Кооперативи є посередниками між фермерами та виробниками добрив. Вони купують добрива на кілька місяців уперед, щоб фермери могли отримати їх вчасно, — пояснює Дейв Холм, виконавчий директор Інституту кооперативів Айови. – Ми беремо на себе певні зобов’язання, а зараз намагаємося в першу чергу подбати про існуючих клієнтів. Таким чином, якщо ви не вели справи з нами раніше, ми можемо сказати, вибачте, у нас немає продукту для продажу».

Чад Харт зазначив, що обмежена пропозиція щодо добрив вплине на вибір фермерів щодо врожаю наступного року.

«Це підвищує ймовірність того, що фермери переведуть частину посівних площ з кукурудзи на соєві боби, щоб спробувати уникнути більш високих витрат на виробництво, тому що соя не потребує таких обсягів добрив для отримання врожаю, як кукурудза. Ціни на добрива не були такими високими з 2009-2010 років. Ймовірно, ціни залишаться високими до закінчення посівного сезону навесні», – сказав Харт.

Нагадаємо, що у Києві розгорівся земельний скандал.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: