НОВИНИ

У світі очікується дефіцит лохини

06.11.2023 12:34
625d47bf04c5f

Ціни на лохину в Польщі цього року значно вищі, ніж рік тому. Причиною цього є не лише нижчий урожай у країні, а й менші імпортні постачання з Південної Америки, пише EastFruit, передає agronews.ua.

Так, місцева лохина надходить до продажу в Польщі по 48-62 злотих/кг ($11,49-14,84/кг), що в середньому на 83% дорожче, ніж наприкінці сезону минулого року.

Наразі ціни на перуанську лохину на польському ринку коливаються від 68,00 до 74,00 злотих/кг ($16,27-17,71/кг), що в середньому у 2 рази дорожче, ніж у перших числах листопада минулого року.

«Інформація з усього світу показує, що криза постачань у цьому сегменті фруктового ринку буде довгостроковою, навіть постійною. Це результат величезного скорочення виробництва лохини в країні, яка є лідером світового експорту цих ягід, тобто в Перу. Зниження врожаю цього сезону оцінюється не менше ніж у 30%. Це означає величезний розрив у світовій пропозиції. Звичайно, є ще Чилі, яка, безсумнівно, виграє від проблем свого конкурента, але, по-перше, чилійська лохина не заповнить таку велику прогалину, а по-друге, сезон у Чилі починається дещо пізніше», — зазначають фахівці. 

Крім того, проблеми виникли й в західній частині Середземномор’я, де в останній декаді жовтня сталися потужні шторми. Вони серйозно пошкодили плантації лохини на півдні Іспанії. Тому в другій половині імпортного сезону доступність лохини, цього разу іспанської, також буде нижчою за норму. У Марокко, на іншому березі Середземного моря, вегетація триває швидше, і там втрати через несприятливу погоду були не такими значними, але й звідти повідомляється про пошкодження плантацій, що означає істотне зменшення постачань імпортної лохини на польський ринок і набагато вищі ціни.Перегляди: 890
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: