НОВИНИ

У п’яти регіонах вирує небезпечний шкідник

15.11.2023 17:21
ozyma-sovka-37577-63347

Погодно-кліматичні умови осені 2023 року сприяють розвитку і заселенню гусінню озимої совки (Agrotis segetum Shiff) посівів озимих культур. Станом на початок листопада шкідник пошкодив 3-8% рослин (Дніпропетровська, Запорізька, Житомирська, Кіровоградська, Тернопільська обл.). Про це пише Kurkul.com, передає agronews.ua.

Як зазначається, це найнебезпечніший шкідник, що належить до групи підгризаючих совок і найбільше шкодить в осінній період озимій пшениці, житу та сходам озимого ріпаку.

На території України озима совка поширена в усіх областях, розвивається у двох поколіннях.

Перше покоління гусениць пошкоджує просапні та овочеві культури, друге — овочеві та озимі культури. До третього віку гусениці живляться суто нижніми листками рослин, спочатку зіскрібаючи м’якуш тканини з нижнього боку листка, потім вигризають дірки.

Гусениці старшого і середнього віків вигризають у коренях великі ямки або перегризають кореневу шийку й черешки листків. Шкодити совка починає з країв поля, поступово утворюючи на ньому плями. Наприкінці осені гусениці озимої совки середніх і старших віків II покоління завершують розвиток і зимують у ґрунті на різних полях сівозмін.

Сприятливими для перезимівлі є температура повітря не нижче мінус 12°C. Навесні, після пробудження, гусениці дохарчовуються і заляльковуються. Масовий літ метеликів відбувається за температури повітря 18-23°C і вологості 65-85%. Триває літ, відкладання яєць та відродження гусениць до середини вересня.

За появи осередків високої чисельності гусениць (ЕПШ у посівах цукрових буряків 1-2, кукурудзи, соняшнику — 3-8, озимої пшениці 2-3 екз. на кв. м) застосовують інсектициди.Перегляди: 303
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: