НОВИНИ

У першому кварталі 2021 р порт «Ніка-Тера» перевалив більше 900 тис тонн зернових

09.04.2021 15:23
nika-tera-obrabotala-rekordnoe-kolichestvo-gruzovikov-za-sutki-1-22296

У першому кварталі 2021 року порт «Ніка-Тера», що входить в Group DF, перевалив 1 мільйон 420 тисяч тонн вантажів. Основною позицією у структурі є зернові, зернобобові, олійні культури та продукти їх переробки. Про це повідомляє пресслужба порту, пише agronews.ua.

У структурі перевалки основними позиціями залишаються:

• зернові, зернобобові, олійні культури та продукти їх переробки –  906,4 тис. тонн (64%)  (від загального обсягу перевалки);

• навалочні вантажі – 329 тис. тонн (23%);

• добрива – 95,2 тис. тонн (7%);

• олія соняшникова – 90 тис. тонн (6%).

«В середньому падіння перевалки по галузі в першому кварталі – приблизно на 20%, що стосується зернових, то на 37%. На жаль, наш порт не став винятком. Причина падіння в галузі очевидна – пандемія і низький урожай зернових у 20/21 МР. Ми розглядаємо цей період просідання, як етап для перегрупування і стратегічної корекції всієї нашої бізнес-моделі: ми робимо кроки, які дозволять перерозподілити перевалочні потужності та розширити номенклатуру оброблюваних вантажів. Наприклад, в 1 кварталі порт збільшив перевалку глини на 58,5%, масла на 32,4%, азотних добрив на 36% і фосфоритів більш ніж у 2 рази. Створення нових центрів маржинального прибутку – частина нашої стратегії в умовах пандемії», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

За словами Агакішиєва порт направив всі зусилля, щоб пройти непрості для економіки та для портової галузі часи з мінімальними втратами.

«Криза – це чудова перевірка клієнтами портів на міцність. Криза для нас – це можливість. Важливо зберегти своїх клієнтів, залучити нових. Для цього ми повинні кожен день демонструвати свої переваги. Це бізнес-ідеологія порту нового покоління. Ми хочемо реалізувати всі заплановані інвестиційні програми. Сучасний порт зобов’язаний швидко міняти підходи та підлаштовуватися під ринкову ситуацію», – каже Агакішиєв.

За його словами, в порту очікують поступового відновлення економіки й відповідно збільшення обсягів перевалки в українських портах вже в другому півріччі 2021 року.

«Ми не приховуємо, що у нас є певний оптимізм у зв’язку з прогнозованим зростанням врожаю у 2021 році. Для нас зернові залишаються домінантним видом вантажів. Погодні умови цієї зими були краще, ніж в попередньому році. Тому хороший урожай стане в певному сенсі двигуном всієї портової галузі. І звичайно, загальна динаміка ВВП країни визначить тренди всієї портової галузі», – резюмував Алім Агакішиєв.

Нагадаємо, що за перший квартал 2021 р морські порти України обробили майже 33 млн тонн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: