ВАЖЛИВО

У лютому очікується суттєве подорожчання всіх продуктів

31.01.2022 11:05
rishennja-amku-mozhe-sprijati_701_p0-7453

Прогноз продуктових цін на лютий: що і під впливом яких факторів може подорожчати/подешевшати в Україні. Про це повідомляє Коментарі, пише agronews.ua.

Економіст інвестиційного центру Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак повідомив, що на лютий із плодоовочевої продукції прогнозується лише зростання цін. Причому майже на всі місцеві позиції.

“Не виключено, що може дещо стабілізуватись ціна на капусту, якщо піде імпорт дешевої капусти з Польщі та Центральної Азії”, – каже Андрій Ярмак.

Він наголошує, що зростання цін на імпорт стимулює девальвацію гривні. Тому імпортні овочі та фрукти також можуть зрости в ціні.

“Та сама девальвація стимулює експорт, наприклад, яблука. Тому і яблуко може подорожчати і з цієї причини”, – зазначає Андрій Ярмак.

Голова Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко також вважає, що у лютому різко можуть подорожчати тепличні овочі. Відсотків на 30%.

“Газ їм не дотують, собівартість різко зростає”, — пояснює експерт.

Фрукти, серед яких зараз, враховуючи зиму, багато імпортних також подорожчають, запевняє Олександр Охріменко.

“Якщо курс буде 29 грн за 1 долар, подорожчання фруктів складе 10-15%. Якщо ж гривня стабілізується, істотного зростання цін на них не буде”, – запевняє економіст.

А от м’ясо, на його думку, не дорожчатиме. “Свята скінчилися, попит на м’ясо впав. Люди переїли, як то кажуть. Швидше, будуть знижки, особливо на м’ясо птиці”, – прогнозує Олександр Охріменко.

Хлібобулочні вироби, на його думку, дорожчати у лютому також не повинні, т.к. виробникам уряд дав змогу купувати дешевий газ. Але є ризики, що, незважаючи на це, ціни на цей вид продукції зростуть на 10-15%. Що-що, а приводи для цього у нас шукати вміють, наголошує експерт. “Молочка суттєво дорожчати не буде. Її надлишок. Нікуди продавати, – запевняє Олександр Охріменко. – Тож радикальних змін тут не повинно бути”.

Читайте також: Як зміниться ціна на газ та електроенергію в Україні найближчим часомПерегляди: 7
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: