НОВИНИ

У Франції протестують фермери: серед вимог — обмеження української агропродукції

24.01.2024 11:17
France farmers (1)

Представники Спілки фермерів Франції закликали нового прем’єр-міністра Габріеля Аттала вжити заходів щодо для покращення роботи аграріїв, а також озвучити їхні проблеми в Брюсселі. Як пише Euractiv, очільник уряду та міністр сільського господарства Франції Марк Фено зустрілися 22 січня з представниками Спілки фермерів Франції, щоб спробувати врегулювати протести фермерів, які посилилися останніми днями.

«Ми сказали прем’єр-міністру, що не будемо задовольнятися словами; фермери чекають конкретних дій», — наголосив голова Спілки фермерів Арно Руссо.

З вечора 18 січня у Франції спалахнули протести фермерів по всій країні, кілька десятків із них заблокували автомагістраль A64 між Тулузою та Байонною.

Фермери вимагають відповіді уряду на низькі доходи, зростання витрат і поширення стандартів Франції та ЄС для досягнення екологічних цілей, причому представники профспілок закликають Аттала вжити конкретних короткострокових заходів, щоб запобігти ескалації ситуації.

«Ми попросили прем’єр-міністра протягом тижня зробити заяви, які суттєво змінять ситуацію», — зазначив Руссо, маючи на увазі контроль над цінами на сільськогосподарську сировину, оскільки тривають переговори про ціни з дистриб’юторами. Крім того, фермери чекають знижок на паливо.

Об’єднання аграріїв закликали президента Еммануеля Макрона зрушити справу в Брюсселі.

«Європа — це межі, в яких ми хочемо діяти, і ця Європа важлива для нас, але ми також маємо поставити її під сумнів, оскільки фермери більше не розуміють надзвичайно адміністративний спосіб управління нею», — наполягав Руссо.

Крім того, у списку вимог — українська агропродукція, обсяги якої збільшились після скасування мит у 2022 році. У червні Брюссель вирішить, чи продовжувати дію цього заходу, пише France24.

Аграрні групи вимагають обмежити імпорт українських продуктів, таких як зернові та цукор, що, за їхніми словами, ще більше знижує ціни.


Перегляди: 568
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: