НОВИНИ

Тепличні овочі зовсім скоро поб’ють всі рекорди

18.10.2021 14:32
ovochi-18929

У собівартості тепличних овочів вартість енергоносіїв становить майже 60-70%. Про це повідомляє zahid.espreso.tv, пише agronews.ua.

Поки населення купує газ за річними цінами на рівні 7,99 грн за кубометр, підприємства вже платять по 30-31 грн за кубометр. І це не може не позначитися на вартості продукції. Чи не в найскладнішій ситуації опинилися тепличні господарства. Адже майже 60-70% собівартості тепличних овочів становлять енергоносії, повідомив директор одного з найбільших тепличних господарств Львівщини — ТзОВ «Сотеко» Валерій Ревенко.

«Ми ще кілька років тому подбали про альтернативне паливо. У нас є можливість опалювати вугіллям і це нас трохи рятує. Звичайно, за умови, що ціна на вугілля не злетить. Але ж зростають ціни на все. Поліетилен уже подорожчав на 60%, картон — на 70%, також подорожчали добрива, — каже Валерій Ревенко. — Уже зараз багато тепличних господарств задумуються про те, щоб відстрочити посів. Тобто якщо свіжі огірки з наших теплиць зазвичай з’являються в січні, а помідори — в березні-квітні, то 2022-го це буде значно пізніше. А частина тепличних господарств просто не переживуть зиму з такими цінами на газ».

За словами Валерія Ровенка, дефіциту свіжих овочів на ринку не буде, але вони будуть переважно імпортні. 

«Ми опинились у патовій ситуації. З одного боку, розуміємо, якою б не була собівартість овочів, ми не можемо пропорційно піднімати ціни. Адже помідори по 90 гривень люди просто не купуватимуть. Ринок диктує свої умови: 40-60 грн за кг — це максимальна ціна на ті ж помідори, яку люди готові платити, — каже Валерій Ровенко. — Крім того, розуміємо, що тільки-но вітчизняні овочі дорожчають, активізується Туреччина та Іспанія».

Нагадаємо, що В Україну йдуть морози.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: