Осіння посівна кампанія є основою фінансового добробуту сільськогосподарського підприємства на наступний рік. Для ефективного управління в цей період потрібно врахувати цілу низку параметрів, які можуть істотно вплинути на кінцевий результат. Важливу роль під час сівби грають характеристики залученої техніки, якість використовуваного посівного матеріалу й організація робочого процесу загалом. Але вирішальну роль відіграє контроль, а значить володіння повною інформацією про те, що відбувається в полі. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.
На сьогодні технологія висіву насіння на сучасній сільськогосподарській техніці серйозно продумана й автоматизована. Існує цілий ряд механічних і електронних систем, які допомагають ефективно виконати посів. Це можуть бути як найпростіші технології для контролю висіву, передустановлені на заводі-виробнику, так і більш функціональні системні рішення, які передають дані в програмне забезпечення для управління агропідприємством. У будь-якому випадку ці системи покликані контролювати рівномірну розкладку насіння в кожному ряду з дотриманням при цьому заданої норми висіву на гектар і сигналізувати про виникнення проблем.
Якісно впоратися із завданням висіву може тільки добре відрегульована й налаштована сівалка, яка не допускає помітних відхилень у процесі експлуатації. Однак ймовірність поломок і засмічень не виключена в роботі навіть найсучасніших сільгоспмашин. Крім того, значна частина проблем, що виникають, пов’язана з впливом людського чинника. Наприклад, під час сівби була підвищена вологість або сирий, злежаний посівний матеріал, через що постійно забивався насіннєпровід, а механізатор просто продовжував гнати план по гектарах, ігноруючи попереджувальні сигнали системи контролю висіву.
Також ніхто не застрахований від ситуації, коли посеред поля починає закінчуватися в одній або декількох банках зерно. Дуже малий відсоток співробітників буде додавати насіння в середині гону й замислюватися над тим, що тільки одна непрацююча секція восьмирядної сівалки, залежно від фактичної врожайності, може спричинити втрати до 1 тонни врожаю на 1 гектарі посіву!
Нерідкі випадки, коли через незнання або недогляд працівниками встановлюється невірна норма висіву або внесення добрив, а також перевищується допустима швидкість, що безпосередньо впливає на основні статистичні параметри, такі як щільність висіву або точність кроку внесення. Словом, подібні ситуації можуть варіюватися. Але всі такі недоліки мають одну спільну рису: часто вони виявляються занадто пізно, коли вже виявлені просіви й очевидні втрати частини врожаю, а отже — прямі фінансові збитки.
Неможливо виправити те, про що невідомо, тому повертаємося до початку: ефективне управління — це контроль, який ґрунтується на своєчасному отриманні інформації про хід процесу. Системи контролю висіву без функції онлайн-моніторингу можуть дати значний ефект від впровадження тільки в разі відповідального ставлення персоналу до їхніх повідомлень. Така система допоможе налаштувати посівне обладнання, але не захистить господарство від недбалості, саботажу або поганого настрою механізатора.
Веб-сервіс Soft.Farm — єдина інформаційна система на українському ринку, яка пропонує використання функції моніторингу контролю висіву онлайн. Ми переконані, що система контролю висіву має захищати інтереси сільськогосподарського підприємства, запобігаючи крадіжкам насіння й безпосередньо впливаючи на доходи ще на етапі сівби. Проблеми в полі не мусять приносити збитки. Онлайн-контроль, повідомлення на мобільний телефон агронома — ось інструменти ефективного управління.
За умови правильного налаштування система онлайн-моніторингу вказує на виникаючі під час посіву відхилення (просівання, пропуски, здвоєні насінини, збійні ряди, аварійні ситуації) у той момент, коли ще можна вжити своєчасних заходів, а не після того, як культура вже проросте.
Крім того, поки йде робота в полі, програма збирає дані за всіма виконаними операціями й будує детальну карту висіву, завдяки якій можна не тільки відстежити сингулярність висіву, а й систематизувати необхідну інформацію для майбутнього посівного сезону. Карти висіву дають змогу прогнозувати врожайність, виявляти проблемні зони, порівнювати ефективність сівалок, сортів посівного матеріалу, а також оптимізувати витрати добрив і насіння.
Запобігти простоюванням і поломкам техніки, скоротити фінансові витрати і збільшити прибуток реально, але тільки за умови своєчасного контролю та раціонального використання наданої інформації.
Нагадаємо, додаток вимірювання площі від Soft.Farm допомагає аграріям якісно створювати електронні мапи полів.