НОВИНИ

Система Prozorro заощадила українському бюджету 100 млрд грн

24.12.2019 15:28
prozorro-novyna-15808

За чотири роки роботи система публічних закупівель Prozorro заощадила країні 100 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«У грошовому еквіваленті найбільше заощадили в Київській (45,5 млрд), Львівській (5,7 млрд), Дніпропетровській (5,1 млрд), Харківській (4,5 млрд) та Одеській (3,8 млрд) областях. Це значною мірою пов’язано з більшою кількістю державних установ у цих областях та, відповідно, більшим обсягом закупівель», — розповідають у компанії.

Якщо рахувати економію у відсотковому еквіваленті як різницю між початковою вартістю всіх закупівель регіону та підписаними договорами після результатів аукціону, то найбільш економними областями виявилися:

Тернопільська — 10,6%,
Чернівецька — 6,59%,
Івано-Франківська — 6,52%,
Житомирська — 6,15%
Львівська — 6,05%.
«За чотири роки Prozorro пройшла шлях від волонтерського стартапу до системи, в якій працюють всі державні установи та зареєстровано понад 200 тисяч підприємців. Загальна кількість торгів з часу запуску системи сягнула більше 4 млн, а економія перевищила 100 млрд грн. Система накопичила 100 терабайт даних про закупівлі, і кожен громадянин може подивитися, як і на що витрачаються його кошти», — підкреслює прес-служба.

Варто зазначити, що близько 90% зареєстрованих підприємств в Prozorro — малий та середній бізнес. Це найбільший відсоток участі МСБ в закупівлях серед європейських країн. Щомісяця в системі з’являється 3−5 тис. нових постачальників. За цей рік в системі зареєструвалося більше ніж 50 тис. підприємців.

«Корупціонери не стануть раптово чесними. Якщо ви встановите світлофор, завжди знайдуться ті, хто буде їхати на червоне світло. І тому за порушення потрібно притягати до відповідальності. Сьогодні в закупівлях покладаються значні очікування на новостворений Офіс фінансового контролю, який відповідатиме за моніторинг та контроль закупівель», — додав Василь Задворний, генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: