НОВИНИ

Своєчасний захист – щедрий врожай

02.06.2023 09:07
соняшник

Наскільки якісним та ефективно протруєним не був би посівний матеріал соняшника та сої, по закінченні дії фунгіцидних протруйників культури все одно підпадають від ризик інфікування широким спектром хвороб – особливо за сприятливих для розвитку патогенів гідротермічних умов. Тому в поточному агросезоні фахівці компанії Ukravit рекомендують ретельно обирати рішення для фунгіцидного захисту і своєчасно їх застосовувати в полі.

«Регулярний польовий моніторинг – важлива складова успішної стратегії фунгіцидного захисту соняшника та сої, – наголошує керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Адже коли дія фунгіцидних протруйників завершується, культури можуть інфікуватися комплексом небезпечних хвороб. Так, на ранніх етапах вегетації соняшнику можуть загрожувати фомоз, іржа, септоріоз, альтернаріоз та інші хвороби. Щодо сої, то її після завершення дії протруйника доцільно захистити від антракнозу, іржі, пероноспорозу. Інтенсивність ураження залежатиме від різних факторів – особливостей погодних умов агросезону, ефективності застосованих протруйників та якості протруювання, попередника, що може мати спільні з культурою хвороби, накопичення рослинних решток, які можуть бути резерватором хвороб, тощо. Тому не чекайте, доки хвороби проявляться, – проведіть профілактичну обробку за допомогою відповідних діючих речовин та попередьте потенційні втрати майбутньої врожайності».

Для захисту соняшника та сої від небезпечних хвороб Олександр рекомендує застосувати двокомпонентний фунгіцид Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутриафол, 255 г/л). Тіофанат-метил у його складі блокує процес поділу клітин (мітозу) за рахунок зв’язування бета-тубуліну, в результаті цього росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується, і ріст міцелію гриба не відбувається. А флутриафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально через променево-волокнисті пучки, порушуючи процес синтезу ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого мембрани втрачають свої властивості, і патоген гине. Така комбінація діючих речовин забезпечує не лише надійний захист культур, а й попереджує виникнення у патогенів резистентності.

Захисник Екстра володіє профілактичними, лікувальними та викорінюючими властивостями. В посівах соняшника він є відмінним рішенням проти фомозу, фомопсидозу, септоріозу, альтернаріозу, склеротиніозу (стеблова та корзинкова форми), борошнистої роси та іржі, сої – антракнозу, борошнистої роси, іржі, церкомпорозу. А за рахунок системних властивостей фунгіцид надійно захищає нові прирости культурних рослин, забезпечуючи тривалий період захисної дії.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: