ВАЖЛИВО

Стало відомо, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки

29.10.2020 16:02
e78e8d1da7db4c4b691e874255b31c5b

Державні акти на землю старого зразка є дійсними, однак вони не зможуть захистити власність від шахрайських дій. Згідно із законодавством, в Україні формування земельних ділянок фіксується в Державному земельному кадастрі, а оформлення прав на земельні ділянки – у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. При цьому земельна ділянка може бути об’єктом цивільних правочинів лише після внесення відомостей про неї до обох баз даних. Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції України, пише agronews.ua.

Наголошується, що належне оформлення документів, які підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, і внесення таких відомостей до Державного реєстру прав допоможе захистити власність від шахрайських дій.

Тому Мін’юст наводить три кроки здійснення державної реєстрації права власності на земельну ділянку:

✅ Перш за все, земельній ділянці необхідно присвоїти кадастровий номер. Це, так би мовити, ідентифікаційний код землі, без наявності якого сьогодні не можливо провести будь-які юридичні операції з ділянкою. Для цього власнику треба звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Перевірити (за координатами чи населеним пунктом), чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер, можна за посиланням.

✅ Далі варто звернутись до місцевого виконавчого органу, найближчого нотаріуса чи центру надання адміністративних послуг та подати їм необхідний пакет документів:

✔️ паспорт;

✔️ документ, який є підставою виникнення права на ділянку (наприклад, держакт на право власності на землю, договір купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

✅ Документи, подані для державної реєстрації, розглядаються упродовж 5 робочих днів. Після цього залишиться лиш отримати витяг із Державного реєстру прав про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

“Зверніть увагу, що так звані державні акти на землю старого зразка єдійсними, тобто держава їх визнає, але сьогодні головною умовою дляофіціалізації статусу власника землі є присвоєння ділянці кадастрового номера, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок оцифрування відповідних відомостей, тобто, внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, – зазначили у міністерстві.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: