НОВИНИ

Стало відомо, як відрізнити натуральну сметану від підробки

05.04.2024 19:27
6

Сметану люблять всі та додають її до різних страв. Однак, цей продукт часто підробляють. Тому, варто знати, як відрізнити справжню сметану від підробки. Про це повідомляє Книга порад, пише agronews.ua.

Справжня сметана має кремовий однорідний відтінок. На поверхні не повинно бути плям, але не має бути глянець. Консистенція повинна бути густою. Підробки роблять якісні, тому не завжди можна відрізнити, де справжня сметана. На такий випадок існують ефективні методи, якими варто скористатися.

В підробки додають замінники та добавки. Це може бути пальмова олія та крохмаль. Якщо в складі продукту зазначені ці складові, значить сметана не справжня.

Також, сметану можна перевірити та наявність пальмової олії. Для цього залиште продукт на 1/3 доби при кімнатній температурі. Якщо в сметані є рослинні жири, її запах та консистенція не зміняться, а на поверхні можна буде побачити жовтувату плівку.

Щоб перевірити сметану на вміст крохмалю, потрібно додати до продукту пару крапель йоду, тоді сметана стане темно-сірого кольору, якщо в ній є крохмаль. Справжня сметана повинна стати світло-коричневого кольору.

Також, сметану можна перевірити за допомогою окропу. Візьміть 1 ст. л. продукту та розмішайте в мисці з окропом. Підробка не розчиниться та опуститься на дно грудками або підніметься вгору пластівцями. Справжня сметана повинна розчинитися в гарячій воді та забарвити її в молочний відтінок.

Якщо знати, як перевірити сметану, можна уникнути підробок. Щоб перевірити сметану на свіжість, просто спробуйте її. Зіпсована гірчить, розшаровується, в ній утворюються бульбашки з газом, змінюється колір та з’являється неприємний запах.Перегляди: 64
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: