НОВИНИ

Стало відомо, як опади вплинуть на якість зерна

29.07.2021 08:01
zerno-lozhka-miska-kolosia-pshenitsa

Експерти європейської агенції моніторингу врожаїв сільгоспкультур (MARS) в понеділок незначно відкоригували прогнози врожайності, заявивши що надмірні опади в окремих країнах ЄС швидше вплинуть на якість зерна, ніж на врожайність. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

У липні сильні зливи в країнах Західної Європи призвели до повеней та посилили занепокоєння щодо можливих втрат врожаю. Проте у MARS повідомили, що вплив погоди на врожайність був мінімальним, хоча вона й перешкоджала збиранню озимих культур.

У східній Румунії надмірно волога погода панувала до кінця червня, що сприяло поширенню шкідників та хвороб, які можуть погіршити якість зерна.

Водночас періоди сильної спеки у Словенії, Хорватії, Угорщині та центральній Італії негативно вплинули на озимі культури, що знаходилися на кінцевих фазах розвитку, та на вегетацію літніх культур, особливо в регіонах з відсутністю зрошення.

Внаслідок дефіциту опадів для окремих районів Польщі та Словакії прогнози врожайності озимих культур знижені, а Болгарії для гарного розвитку ярих культур дуже необхідні дощі.

Нагадаємо, що озвучено причини подорожчання каноли та ріпаку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: