НОВИНИ

Стало відомо, у чому Європа звинувачує фермерів

04.08.2021 17:06
wheat_aap-11675

«Захист від повеней вимагає як зміцнення берегів, так і захисту ґрунту від ерозії», — говорить Олаф Брандт, голова німецької екологічної організації BUND. Про це повідомляє Euractiv, пише agronews.ua.

«Сільське господарство може внести суттєвий вклад в інтенсивність повеней», — говорить Матіас Майсснер, інший представник BUND. Він пояснив, що дуже важливими є водо утримуюча здатність ґрунтів і зниження поверхневого стоку під час інтенсивних злив. Виявляється, життєво важливими для захисту від повеней є структура ґрунту і вміст гумусу. Тому BUND вимагає на регуляторному рівні закріпити вимогу забезпечити цілорічне рослинне покриття і різноманітність сівозмін.

Матіас Майсснер додає, що обробіток ґрунту важкою технікою теж слід обмежити, щоб ґрунт не ущільнювався. «На мій погляд, нещодавно прийнятій Спільній аграрній політиці відчутно бракує зосередженості на ґрунтах», — додав він.

Як заявив президент Європейської агролісової асоціації Патрік Вормс, шкоду від інтенсивних дощів підсилило недалекоглядне землекористування. Він пояснив, що для затримання стоку потрібні живоплоти і лісопосадки. Великі поля, не вкриті рослинністю, набагато більше податливі до ерозії, ніж оточені вітрозахистом, живоплотом, багаторічними насадженнями або лісосмугами. «Багатьох руйнувань можна було легко уникнути з мінімальними витратами для фермерів або й узагалі без витрат», — сказав П. Вормс.

Водночас М. Майсснер визнає, що катастрофічний повеней, які нещодавні сталися в Німеччині, неможливо було б уникнути за рахунок зміни агротехнологій.

Інші громадські організації вимагають посилення норм, що регулюють буферні смуги навколо водотоків та охоронних територій, зокрема, в плані застосування ґрунтозахисних технологій обробітку. Вони вимагають законодавчого встановлення так званих коридорів розвитку вздовж водотоків, де орні землі мають бути перетворені на пасовища, а не менш ніж на 50% площі — відновлені природні заплави. «Заплавні ліси затримують воду в ландшафті», — пояснив Матіас Майсснер. Він додав, що ліси можуть також затримувати повені: ліси в природному стані (не експлуатовані) теж можуть вбирати воду.

BUND вимагає, щоб у такому природному стані знаходилося не менше 10% території лісів. «Нинішні зливи і стихійні явища недвозначно нагадують про важливість лісів, що перебувають у здоровому природному стані», — говорить президент німецької асоціації консервації природи Олаф Чімпке.

Екологи також вважають, що сільське господарство повинне адаптувати свої сівозміни до погодних катаклізмів, якщо ж збут більш посухостійких культур ускладнений, то фермерам слід допомогти в цьому напрямку.

Нагадаємо, що на Одещині червонокнижного птаха тримають у клітці.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: