НОВИНИ

Стало відомо, скільки полів зовсім не буде засіяно

19.03.2022 10:01
aerial-view-of-a-tractor-plowing-black-agriculture-farm-field-after-harvesting-in-late-autumn_127089-6448

Через воєнні дії в Україні не будуть засіяні або стануть тимчасово недоступними 202 600 км² земель, що становить приблизно 34% усієї площі суші України. Про це повідомляє gordonua.com, пише agronews.ua.

Такі результати розрахунків презентувала громадська організація “Українська природоохоронна група”.

“Значна частина оброблюваних площ окуповані, деякі з них безпосередньо пошкоджені через військові дії та забруднені продуктами вибухів, що робить такі землі непридатними для вирощування продовольчих культур. Також нам відомо, що російські окупаційні війська цілеспрямовано знищують сільськогосподарське обладнання українців, спричиняючи очікувану продовольчу кризу. Ми також наголошуємо, що навіть після звільнення окупованих територій посівна кампанія на деяких із них може бути неможливою до проведення розмінування”, – пояснили ситуацію автори дослідження

Зону, яка може виявитися недоступною для ведення сільського господарства, біологи розрахували з огляду на комплексну картографічну інформацію воєнних операцій та розташування російських окупаційних військ, зібраних українськими користувачами, та враховуючи прифронтову буферну територію.

Інфографіка: uncg.org.ua

“Наразі 110 053 км² оброблюваних земель знаходяться в межах ризикової зони сільського господарства в Україні, що становить понад 30% усіх оброблюваних земель в Україні. Наведені дані щодо оброблюваних площ відрізняються від даних офіційної статистики, бо вони підраховані з розпізнаної карти класифікації землекористування, згідно з якою загальна площа агроугідь становить 365 389 км² по всій Україні. Для розрахунків ми використовували мапу землекористування Copernicus Global Land Service, що була отримана за сучасними алгоритмами обробки даних дистанційного зондування Землі”, – повідомили в організації.

Щодо ймовірного експорту, то його буде обмежено не лише у зв’язку з проблемою земель, а й через те, що в умовах воєнного стану агропродукцію місцевого виробництва розподілятимуть на користь споживачів усередині країни.

“Тож ми припускаємо, що зменшення експорту сільськогосподарської продукції буде більш значним, ніж відсоток незасіяних або недоступних для посадки земель. Широкомасштабні військові дії, що відбуваються в Україні, є прецедентом у сучасній історії цивілізації. Як у соціальному, культурному, економічному й освітньому вимірах, так і в агроприродному балансі”, – заявили в Українській природоохоронній групі.

Читайте також: На Харківщині депутат селищної ради готувався до захоплення держвлади.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: