НОВИНИ

Стало відомо, скільки агропродукції експортувала Україна у січні-березні 2024 р

19.04.2024 17:15
10

За перші три місяці 2024 року, як свідчать дані Державної митної служби, експорт Україною агропродовольчої продукції склав близько 6,5 млрд дол., що на 4 % менше, ніж у першому кварталі минулого року. Про це повідомляє Українська асоціація аграрного експорту, пише agronews.ua.

Доходи від реалізації м’яса і субпродуктів на зовнішніх ринках становили 243 млн дол. (+ 20 %). Визначальним продуктом тут залишається м’ясо птиці, якого експортовано більше в натуральному і вартісному виразі – 112 тис. т на суму 222 млн дол. Окремо звертають на себе увагу доходи від експорту готових та консервованих м’ясних продуктів – приблизно 13 млн дол., тобто вищі у 2,5 рази.

Сумарний експорт молокопродуктів скоротився фактично до 43 млн дол. (- 16 %), а основними товарами даної групи цьогоріч виступають сухе та згущене молоко (16 млн дол.), сири (11 млн дол.), масло і молочні пасти (6 млн дол.), незгущене молоко та вершки (5 млн дол.). Продовжує демонструвати позитивну динаміку морозиво українського виробництва, валютна виручка від якого зросла на чверть і сягнула 7 млн дол.

В поточному році експортовано також понад 15 тис. т яєць на суму приблизно 17 млн дол. В результаті, поряд з кількісним збільшенням відбулось зниження вартості продажів, тому що ціни експорту для України продовжують падати – 1078 дол/т або 28028 дол/контейнер 26 т.

Покращилась ситуація з продажами за кордон українського меду – майже 23 тис. т (+ 93 %) на суму 44 млн дол. (+ 39 %). При цьому експортна ціна солодкого продукту характеризується спадною динамікою, зараз вона знизилась до 1909 дол/т.

Виручка від експорту плодів, ягід і горіхів збільшилась на 47 % – до 87 млн дол. На початку 2024 року найбільші доходи профільним експортерам приносять волоські горіхи (38 млн дол.), заморожені ягоди і фрукти (29 млн дол.), яблука та груші (11 млн дол.).

Українська Асоціація Аграрного Експорту відзначає, що абсолютна більшість товарних груп та окремих продуктів з доданою вартістю у січні-березні 2024 року мають зростаючі показники експорту. Збільшились  кількісні і вартісні обсяги продажів на зовнішніх ринках м’яса і субпродуктів, продукції садівництва, цукрових, шоколадних та хлібобулочних солодощів, різних продуктів плодоовочевої переробки, свіжої цибулі й часнику, макаронних виробів, морозива.

З іншого боку, зараз менший експорт молокопродуктів і пшеничного борошна, а ціни яєць і меду на зовнішніх ринках продовжують знижуватись. Ринок Євросоюзу зберігає статус основного для збуту української агропродовольчої продукції.

Однак з червня нинішнього року чергове продовження лібералізації зовнішньої торгівлі для наших експортерів супроводжуватиметься додатковими потенційними обмеженнями на поставки м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи й меду при їх перевищенні обсягів, які фіксувались у другому півріччі 2021 року та на протязі 2022-2023 років, тобто під час найбільшого зростання.

Враховуючи нові заходи впливу на українські продовольчі продукти з боку ЄС, УААЕ вважає за доцільне, з метою мінімізації очікуваних втрат профільних експортерів у короткостроковій перспективі, вже зараз проводити активну роботу з диверсифікації географії збуту, зокрема використовуючи ринки країн африканського континенту, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.Перегляди: 16
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: