АНАЛІТИКА

Стало відомо, коли в Україні максимально подешевшають овочі

03.05.2023 07:09
21052019

В Україні почали падати ціни на овочі, однак максимального зниження експерти очікують в червні. Про це повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі телемарафону, пише agronews.ua.

Він підкреслив, що в Україні можна спостерігати сезонний фактор, у рамках якого весною відбувається активний імпорт овочів. На його основі формується достатньо висока ціна. Кількість продуктів місцевого походження збільшується починаючи з травня, що сприяє падінню цін.

Експерт нагадав, що ціни були високі до Великодніх свят, однак зараз можна спостерігати падіння на 15 – 20 грн за кг овочів. Олег Пендзин також спрогнозував, що восени слід очікувати суттєвого падіння цін разом зі збільшенням врожаю цибулі.

На думку аналітика, до такого ефекту має призвести збільшення обсягів вирощування цибулі місцевими аграріями. Слід зазначити, що за офіційною інформацією в березні овочі подорожчали на 17,3%.

Ми очікуємо, що на початок червня вже остаточно ринок буде стабілізований товарами з відкритого ґрунту з наших територій, і червень буде періодом максимального зниження цін на овочі. Така ситуація буде до вересня, початку жовтня. Тоді буде знову річний цикл підняття цін», — підкреслив Олег Пендзин.Перегляди: 11
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: