НОВИНИ

Стало відомо, коли молочарі досягнуть рекордних обсягів виробництва

07.11.2023 15:04
109895866_milkcow

Діяльність у секторі молочного скотарства цього року буде рентабельнішою, ніж вирощування донедавна високомаржинальних експортоорієнтованих сільгоспкультур. Це випливає з цінової ситуації на ринках рослинницької продукції. Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише Леонід Тулуш, завідувач відділу Інституту аграрної економіки, пише agronews.ua.

Частка сільгосппідприємств у загальних обсягах виробництва молока в Україні в динаміці суттєво зростає – через спад у господарствах населення. І, за попередніми оцінками, у 2023 року сягне майже 40%, зазначив науковець.

«Також цього року очікуються рекордні за останні 20 років обсяги виробництва молока сільгосппідприємствами – близько 2,85 млн тонн, натомість у господарств населення суттєво знизяться й складуть близько 4,5 млн тонн», – прогнозує він.

На думку Леоніда Тулуша, в найближчій перспективі варто очікувати зростання інвестиційної активності у секторі молочного скотарства.

«У цьому контексті вкрай важливо простимулювати її інструментами державної фінансової підтримки, – наголосив він. – Аналіз показує, що резерви для підвищення ефективності молочного скотарства в Україні далеко не вичерпано, бо середній удій на корову у сільгосппідприємствах поки не перевищує 7 тис. кг».

Але очікується, що цього року сільгоспгосподарства перетнуть цю позначку, наростивши середній удій більш як на 5%, додав Леонід Тулуш. У 2022 році офіційна статистика зафіксувала зниження продуктивності корів, що логічно для періоду воєнного стану.

Враховуючи відповідні показники країн із розвиненим сектором молочного скотарства, доцільно вдосконалювати технології утримання корів для підвищення ефективності цієї діяльності, резюмував науковець.Перегляди: 37
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: